Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,392 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ostatne

  , Autor:

  Dobry den ja by som sa chcela spytat na FW lebo ju mam 28/53 a neviem co to znamena ci je to vela ci malo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, FW jw skratka pre Fahreusovu Westergrenovú metódu, ktorá hovorí o sedimentačnej rýchlosti krvi. Prvá hodnota je po 1. hodine (norma u žien je do 20), druhá hodnota je po 2. hodinách (norma u žien je maximálne dvojnásobok za 1. hodinu). Z výsledkov vyplýva, že máte zvýšenú sedimentáciu, príčinou ktorej môže byť napríklad zápal. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie vyjadriť.

Podobné otázky

 • Cytologia

  , Autor:

  Dobrý deň,
  pán doktor prosím Vás o radu. V februári mi bola robená cytologia s výsledkom ASCUS. Zároveň kultivácia, kde vyšla nejaká baktéria. Užívala som mc mirror. Opakovaná kultivácia bola negatívna a výsledok na HPV tiež. Čo mohlo ovplyvniť výsledok cytológie? Nejaký zápal? Mám to nechať tak do ďalšej cytológie, alebo opätovne navštíviť gynekologičku nech sa niečo nezanedbá? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, HPV je vírus, ktorý rovnako ako ostatné vírusy, napríklad chrípka, môžu spontánne vymiznúť. Preto sa realizuje s odstupom času kontrolný odber na cytológiu. Rovnako tak po absolvovaní liečby sa kontroluje kultivačné vyšetrenie. Opakovaný výter nemá teraz zmysel. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Ostatne

  , Autor:

  Dobry den uz dva tyzdne mam bledy lepkavy vytok a obcas je sfarbeny aj do hneda a mam palenie a svrbenie a neviem z coho to je

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o vaginálnu infekciu. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká na úpravu pošvovej flóry. Ak ťažkosti budú pretrvávať, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Ostatne

  , Autor:

  Dobry den co znamena cekum a colon ascendens kolabovane prosim vas lebo mi to nema kto vysvetlit lebo dr je na pn

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, cekum je tenké črevo a colon ascendens je časť hrubého čreva. Nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti ako aj druh zobrazovacieho vyšetrenia, preto sa neviem bližšie vyjadriť.

 • Ostatne

  , Autor:

  Dobry den uz tyzden mam boli prava strana podbruska a dost velmi intenzivne a je to taka pychlava bolest

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Ostatne

  , Autor:

  Dobry den pali ma pri moceni a dost velmi mala som aj teplotu 37,5 a bolesti v chrbte ktore neustupuju

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa Vášho opisu sa nejedná o gynekologický problém, ale o urologický. S najväčšou pravdepodobnosťou máte infekciu močových ciest s obličkovou kolikou. Odporúčam navštíviť obvodného lekára, ktorý Vás odošle k urológovi.