Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,443 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Ostatne

  , Autor:

  Dobry den ja by som sa chcela spytat na FW lebo ju mam 28/53 a neviem co to znamena ci je to vela ci malo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, FW jw skratka pre Fahreusovu Westergrenovú metódu, ktorá hovorí o sedimentačnej rýchlosti krvi. Prvá hodnota je po 1. hodine (norma u žien je do 20), druhá hodnota je po 2. hodinách (norma u žien je maximálne dvojnásobok za 1. hodinu). Z výsledkov vyplýva, že máte zvýšenú sedimentáciu, príčinou ktorej môže byť napríklad zápal. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie vyjadriť.

Podobné otázky

 • Ovulácia

  , Autor:

  Dobrý deň, uzivam duphaston na upravu cyklu a mal by mi pomoct aj pri otehotneni, uzivam ho od 16dc 10dni, po vyuzivani mi ale minuly cyklus prisla do 5dni namiesto menstruacie ovulacia a nasledne az po nej po 14dnoch som dostala menstruaciu, je mozne ze aj ostatne cykly budem mat ovulaciu az po 10dnoch uzivania duphastonu? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je u Vás posunutá ovulácia a neprebieha u Vás ako obvykle na 14. - 16. deň cyklu, začiatok užívania Duphastonu asi bude treba posunúť. Je ale ťažko sa takto vyjadriť bez poznania všetkých potrebných informácií, ako aj okolností. Odsledujte si to. Najvhodnejšie je to konzultovať s Vašim obvodným gynekológom, ktorý pozná všetky informácie a okolnosti a najlepšie a najobjektívnejšie bude vedieť poradiť a stanoviť ďalší postup.

 • Ostatne

  , Autor:

  Dobry den mna stale boli to brucho treti tyzden bez stolice ja uz neviem co si mam dat a chirurg to nechce riesit tak uz neviem co mam robit

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste už nemali stolicu 3 týždne, je nutné to riešiť. Nie je to však v kompetencii gynekológa. Skúste navštíviť Vášho obvodného lekára. Na zápchu sú dostupné rôzne či už voľnopredajné preparáty, napríklad Šaratica, Guttalax, alebo na recept, napríklad X-PREP.

 • Ostatne

  , Autor:

  Dobry den je ten subileozny stav nebespecny alebo nie lebo stale ma boli brucho

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ako som písal, toto je otázka pre chirurga, keďže nepoznám žiadne bližšie okolnosti, nemôžem sa objektívne bližšie vyjadriť. Možem Vám len odporučiť pri pretrvávaní alebo zhoršení ťažkostí navštíviť chirurgickú ambulanciu.

 • Ostatne

  , Autor:

  Dobry den ja by som sa chcela spytat co to znamena ked mam stolicu len v ceku a ascendense a v tranveesu a descendense len plyny a stolicu som uz nemala 2 tyzdne. Popri tom som vyskusala rozne pripravky gutalax klyzmu duphalac glicerinove cipky moviprep a nic ziadny ucinok

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, toto je otázka na chirurga. Jedná sa o subileózny stav. Obsah je len v tenkom čreve a vzostupnej časti hrubého čreva, zvyšná časť až po konečník je prázdna. Pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade akýchkoľvek nejasností navštívte chirurgickú ambulanciu.

 • Ostatne

  , Autor:

  Dobry den pan doktor a tie crevne klucky treba aj operovat alebo co stym ked to mam poprehadzovane a sposobuje mi to chronicku zapchu a bolest criev z pichlavim charakterom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, toto je otázka na chirurga. Opakujem, keďže nepoznám žiadne bližšie okolnosti ani informácie, neviem sa Vám bližšie vyjadriť. Na trhu sú rôzne voľnopredajné prípravky na zmäkšenie stolice, ako aj rôzne probiotikcké prípravky, potraviny s vysokým obsahom vlákniny alebo preháňadlá. Skonzultoval by som to ale s chirurgom.