Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,402 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Panenská blana

  , Autor:

  Dobrý deň, je to asi hlupa otazka no vzhladom na moj mladý vek je to snad pochopiteľne, ako je to prosím s panenskom blanou? Je viditeľná, nachádza sa rovno pri vstupe do posvy, čiže je to len nejaká “bariéra “, alebo ide aj do hĺbky posvy, je to nejaká “stena” vnútri cez ktorú by sa panna trebárs nedostala ak by si chcela zaviesť hlboko nejaký predmet (lepsie povedané napríklad tampón)? Skratka, je blana len na začiatku alebo aj vo vnútri? Pardon ak je to blba otazka, ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, panenská blana môže mať viacero podôb, čo sa týka hrúbky, ako aj počtu otvorov v blane. Nachádza sa iba na začiatku pri vstupe do pošvy. Zavedením tampónu si vie žena panenskú blanu pretrhnúť.

Podobné otázky

 • vyšetrenie

  , Autor: Katarína

  Dobrý deň, možno bude moja otázka zvláštna a sama sa hanbím ale nedá mi to :)
  Mám 22, doteraz som mala len jedného chlapca a aj to nedávno, spali sme spolu iba párkrát. (Ak sa to teda dá tak nazvať) Chcem sa však spýtať, či nemôžem mať "technický" problém s tým, že by som aj napriek tomu ostala fyzicky panna. Prvýkrát to síce veľmi bolelo a aj som krvácala, hoci sme nedokazali ísť "na doraz" práve kvôli tej bolesti. Avšak pri ďalšom pokuse znova, dosť silné bolesti, pocit tlaku aj pri zavedení čo len dvoch prstov. V podstate každý jeden pokus o niečo bol veľmi nepríjemný a bolestivý. Pri tampónoch tento problém však skoro nemávam. Prečo to tak je?
  Ďalšiou vecou v súvislosti s tým je, že doteraz som nebola na gynde keďže som sa hanbila ísť k lekárovi v 18-20 rokoch a priznať sa že som panna. Teraz by som už nemala byť, ale čo ak som? Môžem vôbec ísť? Hrozne sa bojím aj tej bolesti z vyšetrenia nakoľko sa to robí aj zdkadlami aj prstami, a ak to gynekológ zistí pohľadom, čo mi na to povie.
  A môže mi vyšetrovať prsia ultrazvukom, aj keď mám vlastne len menšie Béčka? Fakt sa bojím, že nebude mať na nich čo vyšetriť :D

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste ešte neboli na gynekológii, je najvyšší čas. Ak ste už mali pohlavný styk, pannou už nie ste. Gynekológ sa Vás spýta, či ste už mali pohlavný styk a môže Vás vyšetriť vaginálne. U niektorých dievčat alebo žien je panenská blana tuhá a zhrubnutá a trošku sťahuje pošvový vchod a spôsobuje bolesti hlavne pri pohlavnom styku alebo pri vyšetrení. Niekedy je nutné túto panenskú blanu, ktorá pod istými vplyvmi zhrubla, chirurgicky narezať a ťažkosti sa upravia. Určite túto skúsenosť spomeňte gynekológovi. Nebojte sa, určite Vás nevysmeje. Hanbiť ste sa nemali, aj keď ste boli pannou, v dnešnej dobe je to vzácne a obdivuhodné, ale určite nie smiešne. Buďte na seba hrdá. Veľkosť prsníkov v súvislosti s vyšetrením nehrá úlohu, štruktúry, ktoré sa vyšetrujú, má žena bez ohľadu na veľkosť prsníkov. Podstatné a dôležité nie sú veľké, ale zdravé prsia.

 • Masturbacija

  , Autor: Biba

  Dobrý deň,vopred sa chcem ospravedlniť za takúto otázku je mi to dosť nepríjemné....môže dievča otehotnieť ak masturbuje skoro každý deň a prstuje .....nemala som pohlavný stik...nemôže byť spermia niekde na posteli alebo podobné...podotýkam som panna...ďakujem vopred

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, otehotnieť bez partnera sa spontánne nedá, takže otehotnenie je prakticky nemožné. Pannou už nie ste, pretože aj masturbáciou sa preruší panenská blana. Spermie prítomné inde, ako v pošve na otehotnenie vplyv nemajú.