• hrcka v podpazusi

    Dobry den,
    Mam na Vas dotaz ohladom hrcky pod pazuchou. Bola som na usg prsnikov pred rokom v january. pred 3 tyzdnami som bola u svojho gynekologa, ktory mi prsia prehmatal v ramci prehliadky, aj uzliny v podpazuchou a vraj je vsetko ok, na sono ma posle az v january, lebo mam na to narok len raz za rok. Pred 2 tyzdnami som bola u svojho obvodneho lekara a robil mi komplet biochemiu a KO vsetko az na zvyseny bilirubin v poriadku (mam gilbertov syndrom). CRP som mala vtedy 17. Mala som ale nejaku virozu.O tyzden som tam bola zas, kontrolne CRP uz bolo 0. No predvcerom som si nahmatala pod pazuchou hrcku, ktora je akoby zdvojena, alebo zhluk 2 uzlin, Nebolestiva, asi 2cm a je pohybliva..v prsniku ale stale nemam ziadnu hrcku. Na sono som objednana, iba by ma zaujimalo, ci by gynekolog prehliaddol hrcku v prsniku a mohlo by sa to za 3 tyzdne zhorsit az tak, ze by mi to napadlo uzlinu? moze to mat suvis s rakovinou prsnika? dakujem pekne za odpoved

    Dobrý deň, uzlina môže byť zväčšená z mnohých dôvodov, nie len rakonia prsníka
    mohl ste mať ejaký zápal, kt. sa primárne koncentroval v podpazušnej lymfatickej uzline, kt. zbirela a čistila lymfu z danej oblasti
    tiež palpačné vyšetrenie prsníkov nie je stopercentné vyšetrenie, sú lézie prsníka, kt. vôbec nemusia byť hmatné!
    ak máte obavy , nvštívte lekára skôr ,nech vám pazuchu prípadne prsník opätovne prehliadne
    a tiež UZV prsníéka by vám mohol byť urobený skôr , ak máte zväčšené uzliny,/závisí tiež na vašom veku a výskytu ochorenia v rodine/
    s pozdravom