• Otehotnenie a pohl. styk po kyretáži...

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň, pred piatimi dňami som spontánne potratila v piatom týždni tehotenstva a následne mi na druhý deň spravili v nemocnici kyretáž. Som teda 5 dní po kyretáži a dnes mám už len úplne slabé špinenie a sem tam pociťujem mierne bolesti v podbrušku ako pri menzese. Chcela by som sa teda spýtať, po akej dobe po kyretáži môžem mať s partnerom pohlavný styk. A kedy sa znova môžme začať snažiť o bábätko. Počula som, že nie je vhodné otehotnieť skôr ako po pol roku po tomto zákroku, no ja mám endometriózu a bojím sa, že o pol roka už neotehotniem vôbec. Ďakujem Vám za odpoveď.

    Dobrý deň,
    po kyretáži sa doporučuje 4 týždňová sexuálna abstinencia, a o otehotnenie sa môžete pokúšať o 3-6 mesiacov.