• Ranka na krcku maternice

    Dobry den pani doktorka,chcem sa opytat minuly rok som bola na preventivnej prehliadke u svojho gynekologa a on mi povedal,že mam ranku na krcku maternice urobil mi aj vyter ale nic vazne treba to len sledovat,este sa pytal si po pohlavnom styku nekrvacam vtedy som nekrvacala ale teraz nikedy ano je to vazne alebo nic to neni..treba ist za nim? teraz už druhy mesiac mam asi 3 dni pred menstruaciou take hnede vytoky neviem ci je krv je to take tmave a take mazlave je to normalne?

    Dobrý deň,
    špinenie pred menštruáciou je normálne a môže sa u niektorých žien vyskytovať, no s krvácanim po styku je to už vážnejšie, je nutné zopakovať onkocytológiu.