Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,951 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • hnedý výtok

  , Autor: jullynka

  dobrý deň. chcela by som sa spýtať z čoho by som mohla mať hnedý hustý výtok? predtým som ho nikdy nemala ale teraz ho mám asi 3 deň. môže to mať niečo spoločné s nechráneným pohlavným stykom ktorý som mala cca pred 2 týždňami? mala som asi 2 deň menštruáciu a prvý deň som užívala antikoncepciu. + partner sa do mňa neurobil. čo to znamená?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  hnedý hustý výtok je zväčša výtok s prímesou malého množstva krvi, bolo by vhodná návšteva gynekológa, aby zistil podstatu takého výtoku. Prípadne môže ísť o krvácanie z maternice mimo cyklu, a samozrejme sa nedá vylúčiť ani tehotenstvo. Urobte si tehotenský test.

Podobné otázky

 • Hnedý výtok

  , Autor: Naty

  Dobrý deň. Mám 18 rokov. Beriem antikoncepciu už dlhšie ale písala som že na prvý deň som mala špinenie. Na druhý deň som to nemala a dnes mam hnedý výtok a veľmi slabo ma boli v podbrušku. Môže to byť infekcia? Ďakujem
  Dodatok
  Môže to byť aj s toho že som sa prechladila?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže špinenie vyskytovať, rovnako tak aj hnedý výtok. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie

  , Autor:

  Dobrý deň , potrebovala by som poradiť. Pred týždňom som si robila test , ktorý vyšiel pozitívne . K lekarke mám ísť až o 6 dní . No dnes som mala hnedý výtok , neviem čo to znamená a ako by som mala postupovať . Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je tažké sa objektívne bližšie vyjadriť, môže sa jednať o špinenie spôsobené vznikom cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou, čo je po erbe časté. Bez vyšetrenia sa však bližšie vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • pekný deň

  , Autor:

  dobrý deň p.doktor,asi pred dvoma týždňami som mala nechránený pohlavný styk s priateľom,bolo to deň pred ovuláciou. Nevyvrcholil sa do mňa ale na mňa ku chrbtu a mám pocit že to predsa len mohlo stiecť dole.Možno som len hysterická,urobila som si dva testy,oba negatívne.Mám ale voláku krčovitú bolesť v ľavom vaječníku alebo aspoň v tej oblasti,niekedy intenzívnu niekedy menej.Menštruáciu by som mala dostať za 6 dní takže to možno pripisujem aj tomu,len mám také bolesti prvý krát. Prsia sú zväčšené,nebolia ani niesú citlivé.Mám ale nejaký zvláštny hnedý výtok z pošvy,tiež ho vidím prvý krát.Namýšľam si že by to mohlo byť mimomaternicové tehotenstvo ale to by mi vyšiel test pozitívny nie?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, navyše pred ovuláciou, tehotenstvo nie je vylúčené. Stečením ejakulátu z chrbta k otehotneniu nedôjde. Stav si odsledujte. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si urobte tehotenský test. Hnedý výtok môže predznamenávať blížiacu sa menštruáciu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vytok

  , Autor:

  Dobrý deň; mam taký problém že asi 4 dni mam veľmi veľké výtoky .. sú vodnaté a prídu nahle tak, že mam mokré spodné pradlo a zväčša aj rifle.. a potom si nájdem na spodnom prádle aj hnedý výtok.. a trvá to už 4 dni a nikdy predtým som to nemala ... čím to môže byt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Môže sa jednať aj o vaginálnu infekciu, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to, môžete si skúsiť realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Pre pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hnedý výtok/prvá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň mám 12rokov,
  A mala som už druhý krát hnedý výtok
  Ale neviem ešte či ide o menštruáciu
  Alebo o ten výtok,
  Som s toho zúfala neviem čo sa so mnou deje,
  Mamine som povedala že pravdepodobne
  Som dostala menštruáciu tak mi dala vložku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania sa môže jednať iba o nepravidelný červenohnedý výtok. Nemusíte sa znepokojovať, u každého dievčaťa sú začiatky menštruovania trochu odlišné, treba si to odsledovať. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte maminho gynekológa.