Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,072 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • hnedý výtok

  , Autor: jullynka

  dobrý deň. chcela by som sa spýtať z čoho by som mohla mať hnedý hustý výtok? predtým som ho nikdy nemala ale teraz ho mám asi 3 deň. môže to mať niečo spoločné s nechráneným pohlavným stykom ktorý som mala cca pred 2 týždňami? mala som asi 2 deň menštruáciu a prvý deň som užívala antikoncepciu. + partner sa do mňa neurobil. čo to znamená?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  hnedý hustý výtok je zväčša výtok s prímesou malého množstva krvi, bolo by vhodná návšteva gynekológa, aby zistil podstatu takého výtoku. Prípadne môže ísť o krvácanie z maternice mimo cyklu, a samozrejme sa nedá vylúčiť ani tehotenstvo. Urobte si tehotenský test.

Podobné otázky

 • Vytok

  , Autor:

  Dobrý deň; mam taký problém že asi 4 dni mam veľmi veľké výtoky .. sú vodnaté a prídu nahle tak, že mam mokré spodné pradlo a zväčša aj rifle.. a potom si nájdem na spodnom prádle aj hnedý výtok.. a trvá to už 4 dni a nikdy predtým som to nemala ... čím to môže byt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Môže sa jednať aj o vaginálnu infekciu, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to, môžete si skúsiť realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Pre pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hnedý výtok/prvá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň mám 12rokov,
  A mala som už druhý krát hnedý výtok
  Ale neviem ešte či ide o menštruáciu
  Alebo o ten výtok,
  Som s toho zúfala neviem čo sa so mnou deje,
  Mamine som povedala že pravdepodobne
  Som dostala menštruáciu tak mi dala vložku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania sa môže jednať iba o nepravidelný červenohnedý výtok. Nemusíte sa znepokojovať, u každého dievčaťa sú začiatky menštruovania trochu odlišné, treba si to odsledovať. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte maminho gynekológa.

 • Špinenie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  pred týždňom mi skončila menštruácia. Včera som mala slabé špinenie, taký slabý ružový výtok a dnes hnedý výtok. V tieto dni mám aj slabé bolesti v podbrušku a krížoch. Čo by to podľa Vás mohlo prosím znamenať.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám na základe poznania všetkých okolností a vyšetrení povie viac.

 • Pozitívny tehotenský test

  , Autor:

  Dobrý deň prajem. Chcela by som sa opýtať. Dnes som si robila tehotenský test a vyšli mi dve silné čiarky. Ale keď idem na WC tak mám taký slabucky ružovo hnedý výtok. Ako pri začínajúcej menštruácii.myslite že by som mala mat obavy. Môže tehotenské tehotenský test naznačiť aj niečo iné?? Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch tehotenstva sa špinenie môže vyskytovať. Nepoznám však bližšie informácie ani okolnosti tehotenstva, preto je veľmi ťažké sa objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasnosti navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pobolievanie v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň. Pred mesiacom som nedostala menštruáciu ale mala som hnedý výtok ktorý trval jeden deň Menštruácia sa mi dostavila po 10 dňoch. 30.09.19 som mala mat ale ešte stále nemám a mávam bolesti v podbrušku asi týždeň. Moje brucho je nefuknute a bolia ma prsníky. Čo to môže byť?
  Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností je viacero. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, treba myslieť aj na to. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.