Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Menzes

  , Autor: Patiik

  Dobrý večer, mám 6 mesačného chlapčeka a s manželom sme posledný mesiac mali dosť často pohlavný styk bez ochrany a neskončil to vo mne. Menzes som po pôrode dostala až b januári, a tento mesiac mi už 4 dní mešká, myslite si ze to môže súvisieť s korením alebo môže byť v tom zasa tehotnosti?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Štyri dni meškajúca menštruácia však ešte nič neznamená. Ak ešte kojíte, menštruačný cyklus môže byť úplne nepravidelný. Samozrejme, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa nedá vylúčiť ani tehotenstvo. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Slaba menstruacia a vytok

  , Autor: Mamina92

  Dobry den pan doktor chcela by som sa spytat v mesiaci maj jun ma trapili opakovane zapaly hrdla vybrala som 4 antibiotika menzes mal prist 19.7 tyzden pred tym som pozorovala svrbenie a bolest pohlavnych organov a enormny ale nezapachajuci vytok canesten jednorazova tableta nepomohla 22.7 som dostala menzes svrbenie ustupilo avsak menzes je velmi slaby skor vylucujem len krvne zrazeniny neviem co to je moze to byt sposobene antibiotikami ? Alebo je to nejaky gynekologicky problem ktory treba riesit ? Dakujem pekne za akukolvek radu pekny den

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, podľa mňa sa u Vás jedná o tzv. bakteriálnu vaginózu spôsobenú porušením vaginálnej mikroflóry opakovaným užívaním viacerých druhov antibiotík. Takto je však ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie realizovať kultivačné vyšetrenie a na základe vyšetrení určí ďalší postup.

 • Progestenalle užívanie

  , Autor: Ňufko

  Dobrý deň, poprosím Vás o radu a informáciu, užívam progestenalle 100 1xdenne, menzes mi prišiel o 7 dní skôr (slabé krvácanie), dnes bude druhý deň podania tabletky, mam douzivat tablety (7dni), dávkovanie od môjho gynekológa. DAKUJEM

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, keďže nepoznám dôvod, pre ktorý Vám bol nasadený Progestanelle, rovnako tak nepoznám žiadne bližšie informácie, okolnosti ani nálezy, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je kontaktovať Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Lieky a menzes

  , Autor: Domcik111

  Dobrý deň, pán doktor chcela by som sa opýtať. Dnes je to druhý den,.čo mi mešká menzes. Mala som štátnice, stresu teda bolo dosť. Taktiež mi bol predpísaný aj herpesin, ktorý som užívala tak päť dní. Mala som aj dvojdňové preventívne antibiotiká. Momentálne cestujem po zahraničí. U mňa však nie je zvykom, že mi meškajú. Styk som mala vždy chránený kondómom a ani raz nie počas plodných dní. Mohli tieto veci ovplyvniť môj cyklus, a ako dlho je meškanie tolerantné. Vždy pred menzesom mám tak týždeň bolesti v podbrušku, no zatiaľ ani to nie.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Stres, zmena životného štýlu, stravovania, ... Dva dni meškajúca menštruácia však ešte nič neznamená. Za predpokladu chráneného pohlavného styku tehotenstvo nepredpokladám. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Menštruácia

  , Autor: Otilia

  Dobrý deň včera som dostala menzes a už ho nemám skončil mi čím to môže byť doktor mi povedal k že mám zápal tak beriem antibiotika môže to byť tým?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, medzi ktoré patrí zápal, infekcia, stres, užívanie liekov, … Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Dlhá menštruácia

  , Autor: Jefa

  Dobru deň mám 45 rokov menzes som mala 4 dní na piaty deň som mala slabý ružový výtok ktorý ku večeru prestal úplne.6 deň nič v pohode. A 7 deň sa objavila krv . Chcem sa spýtať čím to môže byť.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. V období premenopauzy sa podobné situácie môžu stavať. Súvisí to najčastejšie s hormonálnymi hladinami. Je vhodné si to odsledovať. Ak špinenie ustane do 2 - 3 dní, odsledujte si to v ďalšom cykle. Ak by však špinenie prerástlo do krvácania, ktoré by trvalo niekoľko ďalších dní, je určite potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.