Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,166 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Výtok

  , Autor: Hanka21

  Zdravím som už 7 týždeň po konizacií krčka, výsledky vyšli v poriadku, už bola aj prvá menštruácia 4 dní a na ten 5 deň už som mala skôr taký výtok žltej farby žiadne pálenie ani svrbenie, pohlavný styk som už mala ale žiadne ťažkosti neboli čím to môže byť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pošva aj za normálnych okolností produkuje výtok. Spomínaný výtok nemusí byť patológia. Laktobacily (prospešné baktérie v pošve) môžu produkovať biely až žltobiely výtok. Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Špinenie

  , Autor: Nicoletas

  Dobrý deň. Dneska som zbadala že mám zafarbený výtok také skoro až špinenie a trošku krv ale len taká bodka. Mám 4 dni pred 7 dňovou pauzou v antikoncepcii Daylla. Beriem ju pravidelne už 2 roky. Minulý cyklus som však mala problémy a brala som 3-dnove ATB kvôli chorobe, potom som zobrala núdzovú antikoncepciu a začiatkom novembra som mala črevnú virózu. Všetko sa to však udialo v minulom cykle, čiže pred poslednou menštruáciou. Potom som brala antikoncepciu opäť pravidelne a nemala by mať znížený účinok. Kvôli čomu môže byť tento stav aký mám teraz? Môže to byť ešte nejak dôsledok toho minuleho cyklu alebo je to v rámci PMS? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin spomínaného špinenia môže byť viac. Teoreticky aj prakticky všetko z Vami spomínaného môže byť príčinou. Treba tiež povedať, že nie je ničím výnimočným, že aj napriek pravidelnému a správnemu užívaniu tabliet hormonálnej antikoncepcie sa môže vyskytovať špinenie, ako aj slabé krvácanie. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, realizujte si sedemdňovú pauzu podľa plánu a následne pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie nového blistra.

 • Antikoncepcia a špinenie

  , Autor: Cakambabatko

  Dobrý deň, mam 21 rokov, som 8 mesiacov po pôrode a začala som užívať antikoncepciu drovelis. Užívam ju momentálne 16.deň a posledné dva dni mám špinenie, výtok s prímesou krvi. Môže to byt spôsobené antikoncepciou? Nemám žiadne bolesti ani ťažkosti. S gynekológom sme sa dohodli, že po troch mesiacoch prídem na konzultáciu, či mi antikoncepcia sadla. Neviem, či počkať s tým až na tu konzultáciu alebo sa kvôli tomu špineniu objednať na vyšetrenie. Ďakujem za odpoveď, pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie, či slabé krvácanie je aj napriek pravidelnému a správnemu užívaniu tabliet hormonálnej antikoncepcie, najmä v začiatkoch jej užívania, pomerne časté. Organizmus si musí na pravidelné dávky hormónov zvyknúť. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • oprava, testy som mala negatívne.

  , Autor: melkaaa

  Zdravím, potrebovala by som poradiť, respektíve, počuť váš názor. pred pár dňami som mala nepríjemnú skúsenosť. 3 dni ma trápili bolesti v oblasti brucha a podbruška. bola to bolesť rovnaká pocitu svalovice. doslova som citila akoby natiahnuté svaly. taktiež som bola naozaj velmi nafúknutá, a citila sa akoby som mala v bruchu kamene alebo nejaku záťaž, ktorá ma doslova ťahala k zemi. mala som problém aj s jedlom, pretoze mi z každého jedla bolo este tazsie. mala som problem aj so stolicou (prilis tvrdá, alebo zápcha) a tak isto, aj s cikaním (raz to neslo vobec, potom zas prilis casto po troche). na posledný tretí deň, keď tieto bolesti “odznievali” som zacala mat uplne presvitný výtok konzistencie, doslova, sopľu z nosa. bola tam však aj prímes krvi. tmavočervenej krvi. to sa stalo raz počas čúrania. odvtedy presli 4 dni a ja mávam občas hnedý hustejší , alebo znovu priesvitný mazľavý výtok s prímesou krvi. bolesti uz chvalabohu, nie su, ale nafúknutie obcas ano. robila som si aj tehotenské testy, nakoľko som sa bála, čo ak som tehotná. v oba dni keď som testy robila, vyšli negatívne. samozrejme sa to aj dalo čakať nakoľko som vaginálny sex nemala. Nie uplne. S partnerom sme skúšali ale kedze to bol moj prvy krat a jeho nie, mala som stres a bala sa, tak som sa stiahla. mali sme len analny sex (mala som ho od jula uz viac krat) ale partner sa viac krat obtrel o vaginu aj pocas toho ako maj ejakulát na penise. odpanena teda nie som, ale viete, stres bol na mieste. myslite si, ze to cele moze byt len nejaky zapal alebo prechladnutie. Ja som velka fanúšička crop topov,teda odhalených krížov aj v zime :D alebo sa naozaj mohlo stat ze som otehotnela a mam ist za gynekológom. Dakujem za skorú odpoveď. Pekny zvysok dna/vecera.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, bez ohľadu na výsledok tehotenského testu, ktorý môže byť falošne pozitívny, ako aj falošne negatívny, sa na odpovedi nič nemení. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Hnedý, či tmavobordový výtok môže byť aj ovulačné špinenie, najmä ak sa strieda s typickým ovulačným hlienom. Ak ste nemali vaginálny pohlavný styk, tehotná nebudete. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva sa realizuje odber krvi na beta HCG cestou obvodného gynekológa. Takto sa Vám naozaj neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Možný zápal alebo tehotenstvo?

  , Autor: melkaaa

  Zdravím, potrebovala by som poradiť, respektíve, počuť váš názor. pred pár dňami som mala nepríjemnú skúsenosť. 3 dni ma trápili bolesti v oblasti brucha a podbruška. bola to bolesť rovnaká pocitu svalovice. doslova som citila akoby natiahnuté svaly. taktiež som bola naozaj velmi nafúknutá, a citila sa akoby som mala v bruchu kamene alebo nejaku záťaž, ktorá ma doslova ťahala k zemi. mala som problém aj s jedlom, pretoze mi z každého jedla bolo este tazsie. mala som problem aj so stolicou (prilis tvrdá, alebo zápcha) a tak isto, aj s cikaním (raz to neslo vobec, potom zas prilis casto po troche). na posledný tretí deň, keď tieto bolesti “odznievali” som zacala mat uplne presvitný výtok konzistencie, doslova, sopľu z nosa. bola tam však aj prímes krvi. tmavočervenej krvi. to sa stalo raz počas čúrania. odvtedy presli 4 dni a ja mávam občas hnedý hustejší , alebo znovu priesvitný mazľavý výtok s prímesou krvi. bolesti uz chvalabohu, nie su, ale nafúknutie obcas ano. robila som si aj tehotenské testy, nakoľko som sa bála, čo ak som tehotná. v oba dni keď som testy robila, vyšli pozitivne. samozrejme sa to aj dalo čakať nakoľko som vaginálny sex nemala. Nie uplne. S partnerom sme skúšali ale kedze to bol moj prvy krat a jeho nie, mala som stres a bala sa, tak som sa stiahla. mali sme len analny sex (mala som ho od jula uz viac krat) ale partner sa viac krat obtrel o vaginu aj pocas toho ako maj ejakulát na penise. odpanena teda nie som, ale viete, stres bol na mieste. myslite si, ze to cele moze byt len nejaky zapal alebo prechladnutie. Ja som velka fanúšička crop topov,teda odhalených krížov aj v zime :D alebo sa naozaj mohlo stat ze som otehotnela a mam ist za gynekológom. Dakujem za skorú odpoveď. Pekny zvysok dna/vecera.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Spomínaný hnedý výtok môže byť aj ovulačné špinenie, čo by vysvetľovalo aj pozitívne tehotenské testy, ktoré môžu byť počas ovulácie aj falošne pozitívne. Ak ste však nemali vaginálny pohlavný styk, tehotná nebudete. Odhalené kríže v zime je pýtanie si o problém. Nie je to v zime najlepší nápad. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva sa realizuje odber krvi na beta HCG cestou obvodného gynekológa. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor: Hanka21

  Dobrý deň prajem, môžte mi prosím poradiť?
  Po konizacií krčka už som mala menštruáciu
  Zatiaľ na vyšetrení bolo všetko v poriadku
  Lenže moja druhá menštruácia čo som ju mala mať 4 dní trvala len 2 dní, lenže k tomu mám doteraz kŕče a bolesti pod bruškom bolesť je bodava až do chrbta
  Cítim sa strašne nafúknuta a spodná čas bruška je tvrda
  Dnes sa objavil priesvitný výtok
  Žiadne bolesti pri močení nemám
  Môže sa jednať o zápal? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, skrátenie trvania menštruácie nemusí byť problém, bolesti v podbrušku, kŕče a nafúknutosť už áno. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení tiež zhodnotí, či nedošlo pooperačne k upchatiu kanála krčka, či náhodou nedochádza k hromadeniu krvi v dutine maternice, čo by mohlo spôsobovať opisované ťažkosti. Neviem sa Vám takto viac vyjadriť.