Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,006 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Spinenie

  , Autor: Andrea

  Pan doktor mam 41 rokov podľa horm. Profilu ma nedostatok progesteronu už 2 roky mam problém so špinenim od 18,,,19 dňa cyklu. Najprv som užívala norestiron.. Teraz užívam dupaston ale už 3 cyklus dostanem menzes ešte počas užívania asi 7 deň. Menzes je dosť silný. Užívam ho od 16 dňa cyklu 10 dní. Podľa lekára som už perimenopauze. V čom je podľa vás problém. Nemal by prist menzes až po vysadení.? Je nutné navštíviť lekára.?co by ste mi doporučil vy? Mam aj mierne problémy s potením a návalmi ale dá sa to vydržať. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy dôjde ku krvácaniu aj počas užívania Duphastonu. Vhodné je u Vás porozmýšľať o hormonálnom vnútromaternicovom teliesku, ktoré by mohlo vyriešiť Váš problém. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Menstruacia mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať , minulý mesiac som bola u gynekológa s tým že som dostala na čas menštruáciu ,menstuacia mi skončila a o pár dni som zas začala krvácať je pravda že 1tabletku som vynechala , vyšetril ma povedal že všetko je v poriadku mohla to spôsobiť ta jedna vynechaná tabletka . Tento mesiac opäť to iste skončila mi menstruacia a o pra dni na to zas krvácam čo to môže byt ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak som správne pochopil, užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch jej užívania, sa špinenie, či krvácanie vyskytuje pomerne často, môže byť aj počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Duphaston

  , Autor:

  P.doktor ..beriem duphaston. Od 16.dna ..desať dní...miesto menzes som mala silné spinenie..ktoré som považovala za menzes trvalo 3 dní a prišlo v Tom období..kedy som mala dostať normálne menzes...ale na trinacty deň som dostala normálne menštruačné krvácanie..problém je že o tri dni mám začať užívať duphaston...ja som totiž rátala to spinenie ako menzes...a teraz neviem.. kedy mám začať užívať ten duphaston....či to spinenie si nemám všímať...a začať rátať až od teraz keď krvacam tých 16 dní....mám 49 rokou ..čistú maternicu... duphaston užívam kvôli silnej dlhotrvajúcej menzes 3 mesiac..ďakujem pekne..či mám volať gynekológovi..len ťažko sa tam dovolať.....a ešte otázka beriem gynex...či to to nemôže dajako ovlyvnit

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skôr by som u Vás uvažoval o vnútromaternicovom teliesku, ktoré by mohlo vyriešiť Váš problém. Ak ste už začali užívať Duphaston tak, ako ste začali, pokračujte v jeho užívaní podľa pôvodného plánu, aby sa dosiahla pravidelnosť užívania. Gynex je voľnopredajný bylinný preparát, ako doplnok stravy, nevylučujem však vplyv na menštruačný cyklus. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menzes

  , Autor:

  P..doktor chcem sa opýtať ..môže sa stať pri užívaní duphastonu že miesto menzes môže byť iba spomenie...má sa to rátať ako menzes.....

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, počas užívania Duphastonu je špinenie pomerne časté, môže sa jednať aj o menštruačné špinenie. Takto sa Vám však jednoznačne neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pokračujte v užívaní Duphastonu podľa odporúčaní. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • spinenie

  , Autor: zusska21

  Dobry den, uz nejaky cas mam pred kazdou menstruciaou priblizne 3-4 dni spinenie, vedeli byste mi povedat cim to moze byt sposobene? Ovulaciu podla hlienu mavam. Odkedy si mam ratat cyklus odo dna spinenia alebo az "naozajstneho" krvacania vdaka!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u niektorých žien dochádza pred samotnou menštruáciou, ako aj pár dní po jej skončení k pár dňovému špineniu. Za prvý deň menštruácie si rátajte prvý deň regulérneho krvácania. Cyklus by sa mohol upraviť napríklad užívaním hormonálnej antikoncepcie. V prípade nejasností alebo ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor mohla som mať nejakú zmenu v menštruácii, brala som antibiotika augmentin kvoli zubom. Menštruáciu mavam 5 dni. V septembri som mala len 3 dni, prvy den takú
  Silnejsiu a druhy den take špinenie na tretí
  Den uz len vytok ruzovy.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, antibiotická môžu mať vplyv na menštruačný cyklus. Na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, stres, infekcia, lieky, zmena životného štýlu, ... Odsledujte si to.