Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,302 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Skrátenie menštruácie po pôrode

  , Autor: Prelka

  Dobrý deň pán doktor, mám 36 rokov, 1 pôrod za sebou. Menštruácia pred pôrodom bola 5-7 dní. Po pôrode sa mi skrátila menštruácia na 3 dni s tým, že druhý deň cyklu bolo krvácanie silné aj s krvnými zrazeninami. Podstúpila som kyretáž, výsledky z histológie boli v poriadku. Inak trpím hormonálnou nerovnováhou, nižší progesterón v druhej fáze cyklu. Trpím tým už niekoľko rokov. Dostala som duphaston (15.-21. deň cyklu), zatiaľ som ho užívala 2 mesiace. Pri užívaní duphastonu trvá to silné krvácanie aj s krvnými zrazeninami už len hodinu a pol v ten druhý deň cyklu, zvyšok menštruácie je krvácanie normálne, ale menštruácia sa skrátila z 3 na 2 dni.
  Moja mama mala takisto po pôrode menštruáciu trvajúcu 2 a pol dňa, v 42. roku jej začala menštruácia vynechávať a v 45. roku jej skončila. Pán doktor je možné, že aj u mňa nastane menopauza skôr? A môžem považovať takúto menštruáciu, ktorá u mňa trvá 2-3 dni za normálnu? Mňe to rozhodne neprekáža. Aj keď je tam to hodinové silnejšie krvácanie s krvnými zrazeninami. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, nie kedy dôjde po pôrode k zmene menštruačného cyklu, aj čo sa týka dĺžky, aj čo sa týka intenzity. Je to pomerne časté. Niektoré okolnosti a faktory sú dedičné, či u Vás dôjde k menopauze v 45 rokoch Vám ale nepoviem. Ak nemáte žiadne ťažkosti, nemusíte to riešiť. Niektoré ženy by boli vďačné za krátku menštruáciu.