Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,967 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • ŠPINENIE

  , Autor:

  Dobrý deň, ešte nikdy sa mi nestalo že by som po ovulácií mala špinenie cca 5 dní. Bola som s priateľom v Tatrách a som aj po očkovaní proti covid19. Cca dva týždne po druhej dávke. Neviem či to je kvôli zmene nadmorskej výšky. Aj ma občas pichalo pri ľavom vaječníku. V minulosti som mala laparo z dôvodu endometriozy. Ďakujem za Váš názor.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, mohlo sa u Vás jednať o ovulačné špinenie. Vplyv prostredia tiež nevylučujem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menzes

  , Autor:

  P..doktor chcem sa opýtať ..môže sa stať pri užívaní duphastonu že miesto menzes môže byť iba spomenie...má sa to rátať ako menzes.....

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, počas užívania Duphastonu je špinenie pomerne časté, môže sa jednať aj o menštruačné špinenie. Takto sa Vám však jednoznačne neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pokračujte v užívaní Duphastonu podľa odporúčaní. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • spinenie

  , Autor: zusska21

  Dobry den, uz nejaky cas mam pred kazdou menstruciaou priblizne 3-4 dni spinenie, vedeli byste mi povedat cim to moze byt sposobene? Ovulaciu podla hlienu mavam. Odkedy si mam ratat cyklus odo dna spinenia alebo az "naozajstneho" krvacania vdaka!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u niektorých žien dochádza pred samotnou menštruáciou, ako aj pár dní po jej skončení k pár dňovému špineniu. Za prvý deň menštruácie si rátajte prvý deň regulérneho krvácania. Cyklus by sa mohol upraviť napríklad užívaním hormonálnej antikoncepcie. V prípade nejasností alebo ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor mohla som mať nejakú zmenu v menštruácii, brala som antibiotika augmentin kvoli zubom. Menštruáciu mavam 5 dni. V septembri som mala len 3 dni, prvy den takú
  Silnejsiu a druhy den take špinenie na tretí
  Den uz len vytok ruzovy.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, antibiotická môžu mať vplyv na menštruačný cyklus. Na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, stres, infekcia, lieky, zmena životného štýlu, ... Odsledujte si to.

 • Sliznica maternice

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor,
  kvôli silnejšiemu menštruačnému krvácaniu aj s krvnými zrazeninami som zatiaľ 4 mesiace užívala duphaston. Krvácanie je teraz normálne, trvá 2 dni bez krvných zrazenín, 3. a 4. je už len veľmi slabé špinenie, takmer žiadne. Dnes som absolvovala preventívku a 23. deň cyklu bola sliznica vysoká 12-13 mm (dlžka cyklu je 30 dní). Môj gynekológ vravel, že by to aj mohlo odpovedať tomu dňu a tiež by mohlo byť aj nemuselo, takže teraz neviem. Histológiu som absolvovala pred necelým rokom a výsledok bol v poriadku. Podľa výsledkov krvných testov je môj progesterón a estradiol nižší. Môže hormonálna nerovnováha spôsobovať takýto nárast sliznice? Ako dlho je vhodné duphaston užívať (užívam 15.-21.deň cyklu)? Je možné, že po vysadení menštruačné krvácanie opäť zosilnie? Iný problém nemám. Inak mám 36 rokov a 1 pôrod za sebou. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, sliznica počas menštruačného cyklu u menštruujúcich žien prirodzene rastie, najnižšia je po menštruácii, najvyššia tesne pred menštruáciou. Pri neistote je možné USG vyšetrenie zopakovať po menštruácii. Pokračujte v užívaní Duphastonu podľa odporúčania. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte alebo kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň ,už rok mám problémy s menštruáciou ,mávam menštruáciu mimo svojho cyklu ,väčšinou období plodných dní . Podľa dr. Mám všetko poriadku ,dala mi lieky užívam 2x1 estrofem , a 2x1 duphaston . Stane sa ,že jeden mesiac nemám medzi a druhý mesiac mám menštruácii medzi ,niekedy je to len taký hnedy výtok . Idem už aj 6 x na kontrolný ster pretože mi nevychádza ,mi ho nevyhodnotia lebo mám zmiešanú mikroflóru . Viete mi poradiť ? Či mi nechýba nejaký vitamín alebo niečo ? Chcela som užívať Bkomplex ,mohlo by to mať s nejakým vitamínom súvis ? Snažíme sa už aj u druhé dieťa vyše pol roka , aké myslím ,že skrz toto moje mimo krvácanie to nejde . Ďakujem za odpoveď .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, krvácanie, či bolesti v období ovulácie sú pomerne časté, jedná sa o ovulačné krvácanie, či ovulačnú bolesť, ktorá väčšinou trvá iba pár dní, dva, či tri. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, nie je nutné to riešiť. Čo sa týka výteru, neviem sa Vám takto bližšie vyjadriť k "zmiešanej mikroflóre". Na podporu pošvovej mikroflóry si môžete aplikovať vaginálne probiotiká. Pri snažení otehotnieť odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk, aspoň 2 - 3 krát týždenne, počas celého cyklu okrem menštruácie, nie len v čase očakávanej ovulácie.