• Policistické vaječníky

    , Autor: Filiup

    Dobrý deň, mám 18 ročnú priateľku ktorá má polycystické vaječníky.
    V poslednej dobe zaživa strašné bolesti. Skúšala už kopa krát kontaktovať gynekologičku no ona si na ňu pár mesiacov nevedela nájsť čas. Povedala jej že už sa veľmi nedá nič robiť a že má piť čaje.
    Krámy jej meškajú čím ďalej tým viac. Nedávno začala prestať krvácať a má iba tmavé výtoky.
    Chcel by som sa Vás spýtať, že či neexistuje niečo čo by jej pomohlo. Veľmi sa bojím o jej zdravie, plodnosť a sexualitu.

    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, ak partnerka nie je spokojná so starostlivosťou a prístupom obvodného gynekológa, je vhodnejšie prejsť k inému obvodnému gynekológovi. Takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť, keďže nepoznám výsledky či už hormonálneho profilu, USG nálezu, či ostatné informácie. Polycystické vaječníky sa dajú riešiť, či už farmakologicky, alebo operačne.