Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,819 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menstruacne problemy

  , Autor:

  Dobry den pan doktor, chcela by som sa spytat, ci existuje nejaka bakteria, ktora predlzuje menstruaciu, resp. Nekonci mi spinenie po menstruacii. A este jedna otazka, co moze znamenat bolest v krozoch vystrelujuca do zadku posledne dni menstruacie?
  Za zodpovedanie oboch otazok vopred dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, aj infekcia. Špinenie v kombinácii s bolesťou v krížoch môže byť spôsobené napríklad aj myómom, či cystou vaječníka. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení zistí možnú príčinu Vašich ťažkostí a určí ďalší postup, prípadne Vás odošle na ďalšie vyšetrenia.

Podobné otázky

 • Menstruacne problemy

  , Autor: Daska

  Dobrý deň prajem, chcem sa spýtať 9.8 som mala dostať menštruáciu, beriem antikoncepciu vždy mám menštruáciu presnú a v nedeľu 8.8 som mala len také špinenie prišlo mi to také ako stará krv, tehotná byť nemôžem, ale stále mám bolesti v podbrušku aj na jednej aj na druhej strane bolesť krížov ako stále keď mám menštruáciu, len zatiaľ neprichádza, čo robiť keď nepríde? Pýtam sa ohľadne antikoncepcie že ako užívať keby som nedostala svoje dni, mojej gynekologičke idem na jedno vyšetrenie idem až začiatkom septembra. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je normálne, že sa krvácanie z vysadenia nemusí dostaviť, prípadne sa jedná iba o slabé špinenie. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Menstruacne problemy

  , Autor:

  Dobry den, mam otazku menstruaciu som mala ako tak pravidelne obcas to skakalo pred pol rokom som prestala brat Hak a po pol roku som mala styk nechraneny mimo plodnych dni a namiesto menstruaciesa objavil len slaby hnedy vytok. Citala som zze testy pocas toho robit nemam ale neviem skusam sa spytat sem kedze je to aj znak ze mozem byt tehotna
  Ale ssu aj ine dovody. Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, nemuselo to byť v čase ovulácie, teda plodných dní, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne vylúči alebo potvrdí tehotenstvo.

 • Menštruačné problémy

  , Autor:

  Dobrý večer, mám nasledujúci problém. V decembri mi menštruácia meškala 19 dní ale vďaka Duphastonu sa mi spustila. Stalo sa to prvý krát a doktorka žiadny problém nevidela tak povedala že sa to nemusí riešiť ďalej. 25.12 mi prišla menštruácia a trvala do 30.12 , v januári mi meškala len 1 deň a 23.1 prišla a 30.1 odišla, stým že 30,31 a 1 som nekrvcala . Teda 1.2 dnes večer som začala špiniť, je to ako výtok ale tmavo červený až hneskastý. Nemám okrem toho žiadne ťažkosti a styk sme mali naposledy 10.2 takže tehotenstvo to podľa mňa nemôže byť a podráždené tiež nie keďže sa nič také nekonalo. Čo to mohlo spôsobiť? Je dôvod na paniku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali na mysli, že nechránený pohlavný styk ste mali naposledy 10.1.2021, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Príčin ťažkostí však môže byť viacero. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení krvi a USG určí ďalší postup.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň, mám nasledujúci problém. Asi pred rokom som mala menštruačné problémy, jednoducho sa mi menštruácia nedostavila mesiac - dva a doktorky už nevedeli čo robiť. Upravilo sa to samo. No posledný pol rok už mám menštruáciu na deň presnú. Okrem tohto mesiaca. Teraz mi mešká 6 dní. S partnerom mávame nechránený pohlavný styk preto som si spravila test na 4.deň meškania a dnes na 6.deň ale obe negatívne. Môže to byť i napriek tomu tehotenstvo alebo podľa vás sa mi opäť vrátili problémy? Chcem ešte dodať že sa nič nezmenilo ohľadne váhy, stresu, cestovania alebo choroby a liekov.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačne problémy

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať či je normálne že sa mi menštruácia mení každý mesiac ( jeden mesiac mám silnú-normalnu a druhý zase uplne slabú.) Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je to nič nenormálne. Príčin môže byť viacero. Záleží to od viacerých okolností. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.