• Krvácanie počas užívania Estrofem

    , Autor: Vivian

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či mám ďalej uzivat Estrofem, keď som dnes začala krvácať. Som pravdepodobne v prechode, mám 42 rokov a podľa hormonálneho profilu mi gynekológ povedal, že už mi pravdepodobne konci menopauza. Predpísal mi Duphaston (2x denne) a Estrofem 1xdenne), zsvdky som 10, potom 2 mesiace po 8, dni a potom 5 dni. Po ich užívaní som menštruáciu vždy na 5 deň dostala a pred 2 mesiacmi mi užívanie znížil ns spomínaných 5 dni. Menštruáciu som odvtedy nedostala, tak mi pichol “vyvolávačku”, stále nič, aj keď pocity v podbrušku som stále mala take, ako by som ju mala dostať. Od minulého týždňa mi znova nasadil lieky, tentokrát mám uzivat intenzívne Estrofem (od 29.3. každý večer 21 dni, a od 5.4. mám pridať rano a večer Duphaston). Dnes som začala krvácať, a potrebujem prosím radu, či mám lieky uzivat ako mi pan doktor predpísal alebo prestať alebo čo mám vlastne robiť, keďže sú sviatky, nemám sa kam obrátiť... ďakujem veľmi pekne

    Dobrý deň, ak ste dostali menštruáciu, nie je dôvod pokračovať v dlhodobom používaní Estrofemu. Pokračujte v liečbe do 10 dní, po sviatkoch kontaktujte Vášho obvodného gynekológa a dohodnite ďalší postup.