Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,951 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Problém

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať pred menštruáciou sme mali nechránený sex bez prestávky a obvykle mam pred menštruáciou bolesti pŕs ze sa ich nesmiem ani dotknúť a nafúknuté brucho moja menštruácia začala o deň neskôr väčšinou mam strašne bolesti a teraz vôbec ani prsia neboleli tretí deň menštruácie je úplne slabá ako inokedy a mam pichanie v podbrušku a aj olest v krížoch aj ma zaha pálila aj som zvracala a napína ma a brucho mam stále veľmi veľké aj prsia väčšie je tam možnosť že by som bola tehotná tehotenský test si nechcem robiť keďže mam ešte slabšiu menštruáciu. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, za istých okolností sa môže jednať aj o tehotenstvo. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie či potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruačné probelmy

  , Autor:

  Dobrý deň, mám problém že mám menštruáciu len jeden deň, predchádzajúce mesiace som mala 5 dni menštruáciu. Tehotenstvo môžem vylúčiť. Môže zato užívanie antikocepie užívam ju od 16 rokov. Môže mi to ovplyvniť neschopnosť otehotnieť? Keďže mám 22 rokov a dosť sa tohto bojím. Bolo by lepšie vysadiť lieky?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu ako takú, ale o krvácanie z vysadenia, ktoré nemusí byť prítomné vôbec, alebo môže byť vo forme pár dňového špinenia, či krvácania. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý den, mám 26 rokov a 4 mesiace vydatá. S manzelom si dávame pozor avšak posledným mesiacom nie sme si istí. Doteraz som mala cyklus ako hodinky každých 28 dní a žiadne problémy. Posledná menštruácia bola 21.-24.1. bola iná v tom, že trvala len 3 dní (bežné mávam tak 6dni) 6.2. Teda v strede cyklu mi začal hnedý výtok ktorý prešiel do krvácania a trval zhruba 2dni. MS mi mala prísť 16.2. ale neprišla a mešká už 8.den. Mám bolesti v podbrušku(pichanie, niekedy napätie a tlak) bolesť krížov, niekedy aj vaječníky, neustála unava, ospalosť a pocit nevolnosti pri jedle... Pred pár dňami sa pridal aj biely nepachnuci výtok... Tehu test som si dnes ráno robila a bol negatívny... Môže ísť o niečo vazne? Ďakujem krásne za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Odsledujte si to. O týždeň si realizujte tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo a určí ďalší postup.

 • Dlhšia menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň
  Mám 41 rokov, menštruačný cyklus spravidla každých 31 dní, trvá 6 dní, s tým že pred začatím mám cca 2 dni špinenie. Teraz som 2 dni po skončení menštruácie, ale stále mám špinenie- avšak krvavé. Trochu ma pobolieva podbruško, i kríže. U gynekologa som bola v decembri- komplexné vyšetrenie, aj s cytologiou- všetko ok.
  Menzes mávam silný, zväčša aj so zrazeninami, liečená som bola na anémiu.2 x mi odstraňovali polyp v maternici.
  Chcem sa opýtať, či momentálne jemné krvácanie môže byť problém, alebo si odsledujem ešte 3 mesiace a podľa toho kontaktujem doktora? Dúfam že do prechodu mám ešte ďaleko :)
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si aktuálny stav a ak sa teraz upraví, tak najbližšie dva menštruačné cykly. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie

  , Autor:

  Dobrý deň.... mám taký problém ze v pondelok 15.2. Som mala dostať menzes lenže ten som do dnes nedostala ale od piatka mam špinenie a včera večer som mala strasne kŕče v podbrušku boleli ma aj krizenevedela som sa postaviť z postele ako ma to bolelo a medzi tým som slabo krvacala to všetko trvá este do teraz len to špinenie prestalo ..... tehotná nie som testy sú negatívne ... co to môže byt ? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané ťažkosti môžu predstavovať slabú, či počínajúcu menštruáciu. Keďže však nepoznám žiadne bližšie okolnosti, ani informácie, či vek, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení stanoví ďalší postup, prípadne menštruáciu vyvolá.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Mám 19 rokov a menštruáciu som začala mávať od 11 rokov, vždy bola nestála a chodila tak raz za 3 mesiace. Menštruáciu som úplne stratila keď som mala 15 rokov. Teraz to budú už 4 roky čo ju vôbec nemám. Bola som u gynekológa ktorý mi vzal len krv a neskôr keď som volala o výsledky povedal že je všetko v poriadku, to bolo pred rokom. V poslednom čase som začala mávať bolesti a tlaky v mieste vaječníkov.
  Nemám nadváhu ani podváhu, športujem a zdravo sa stravujem. Neviem ako mám ďalej riešiť tento problém.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám bližšie vyjadriť neviem. Je však dôležité vylúčiť možné príčiny dlhodobého vynechania menštruácie. Stres, nadmerná fyzická aktivita, zmena životného štýlu, ale aj hormonálna nerovnováha, či rôzne ďalšie príčiny môžu spôsobovať Vaše ťažkosti. Odporúčam určite navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás pripadne odošle na vyššie pracovisko.