• Vynechaná menštruacia

    , Autor: Lenočka23

    Dobrý deň mám 16 rokov chcela by som sa spýtať už 3 a pol mesiaca mi mešká menštruácia, naposledy som mala v septembri 2019, už pred tým sa mi menštruácia vrátila po 4 mesiacoch, nemám žiadne ťažkosti , je nutné ísť k gynekologovi alebo počkať do samovolného vrátenia ? Môže to spôsobovať dlhodobý stres? Za odpoved vopred dakujem...

    Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania môže menštruácia vynechávať. Je to pomerne časté. Treba si to odsledovať. Stres je najčastejším faktorom ovplyvňujúcim menštruačný cyklus. Ak nemáte žiadne ťažkosti, nemusíte urgentne navštíviť lekára.