Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,395 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vynechaná menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň mám 16 rokov chcela by som sa spýtať už 3 a pol mesiaca mi mešká menštruácia, naposledy som mala v septembri 2019, už pred tým sa mi menštruácia vrátila po 4 mesiacoch, nemám žiadne ťažkosti , je nutné ísť k gynekologovi alebo počkať do samovolného vrátenia ? Môže to spôsobovať dlhodobý stres? Za odpoved vopred dakujem...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania môže menštruácia vynechávať. Je to pomerne časté. Treba si to odsledovať. Stres je najčastejším faktorom ovplyvňujúcim menštruačný cyklus. Ak nemáte žiadne ťažkosti, nemusíte urgentne navštíviť lekára.

Podobné otázky

 • Vynechaná menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň, môžem sa spýtať ? Mam 16 rokov menštruácia mi mešká od Mája až do teraz, viem že v prvých rokoch menštruácia takto vznikne meškať občas. Už sa mi to takto stalo že mi na dlhšie obdobie vynechala a potom sa vrátila normálne. Je nutné ísť ku gynekologičke, alebo mám ešte počkať do konca augusta ? Mate prosím radu že čo s tým ? Toto by bola moja prvá návšteva u gynekologičky, ako to prebieha prvý krát ? Viem že existuje aj injekcia na vyvolanie menštruácie no bojím sa že to skôr naruší celý cyklus. Ak mi viete niako poradiť vopred dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania môže byť menštruačný cyklus nepravidelný. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, nemusíte sa obávať a gynekológa ihneď navštíviť nemusíte. Injekcia na vyvolanie menštruácie nie je vždy nutná, sama máte skúsenosti s meškaním menštruácie a jej spontánnym upravením. Prvá vyšetrenie u gynekológa závisí aj od toho, či už dievča žije sexuálnym životom alebo nie. Každopádne pri návšteve gynekológa sa nemusíte báť ani hanbiť, lekár Vám všetko vysvetlí. A určite je dobré sa pýtať v prípade nejasností na všetko, čo Vás zaujíma alebo nie je jasné.