• Norethisteron

    , Autor:

    Pan doktor, chcem sa opýtať, či može byť menštruacia po uživani Norethisteronu silnejšia ako obvykle aj s kuskami sliznice. Bola som po kyretaži a moj gynekolog mi ho nasadil kvoli dovolenke. Kyretaž som mala robenu kvoli rozhadzanemu menštr. cyklu, 2 mesiace mi to meškalo, tak som 2 týždne špinila a tak som sa silno rozkrvacala.Myslela som si, že po kyretaži bude menzes slabši, ale bolo to naopak.Vysledky histologie su v poriadku.Niekedy sa mi objavi aj slabe špinenie hlavne pred menzesom, Ako by som to mala riešiť? Su na vine hormony? Lekar mi chce nasadiť Proveru, len nechcem odiaľovať menopauzu. Ako by ste to riešil? Dakujem za odpoveď.To špinenie ma dosť obťažuje.

    Dobrý deň, áno, po terapii Norethisteronom môže byť krvácanie silnejšie. Norethisteron je dvojsečná zbraň, niekedy viac skomplikuje a znepríjemní ako pomôže. Nepoznám všetky okolnosti, takže a neviem bližšie objektívne vyjadriť. Závisí aj od veku, či menštruáciu ešte podporovať k pravidelnosti alebo skôr tlmiť. Hormóny v tom zohrávajú kľúčovú úlohu. Provera je tiež jedným z riešení. Musíte sa po konzultácii s obvodným gynekológom dohodnúť na najoptimálnejšom postupe.