Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,409 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Ascorutin

  , Autor:

  Dobry vecer, chcem vyskusat ascorutin na silné krvácanie. Kedy ho mam zacat uzivat? A kolko tabliet treba denne a ako dlho uzivat? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, liek sa užíva obvykle v dávke 2-3x denne 1-2 tablety. Tablety sa užívajú nezávisle na jedle, vždy v celku a zapijú sa dostatočným množstvom tekutiny. Dĺžka liečby je individuálna, môže trvať aj niekoľko týždňov. Odsledujte si prípadné zmeny alebo pozitívne účinky na krvácanie.

Podobné otázky

 • Slávka7

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem, sa spýtať ako dlho mám užívať ascorutin počas menštruácie. Bol mi predpísaný z dôvodu silného krvácania, kôli čomu som aj anemická. Začala som ho užívať v prvý deň menštruácie, po treťom dni mi krvácanie ustalo / bežne som krvácala 6 dní/ už mám len také špinenie a chcem teda vedieť, či mám lieky užívať ďalej cca tých 6 dní alebo nie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete skúsiť postupne znížiť dávkovanie. Odsledujte si to, ak sa krvácanie zopakuje alebo sa zvýši jeho intenzita, viete si ho nasadiť opäť.

 • Menštruácia

  , Autor: Janka666

  Dobrý deň tak dnes som bola opäť na kontrole doktor mi robil ultrazvuk a povedal že je už vidno dutinku v tele že je to plod a že som tehotná. Len nechápe prečo m menzes. Hneď mi vzali krv ale hcg hodnoty klesli na 26. Čomu tiež nechápe v stredu mám ísť zase na ultrazvuk a na odber. Predpísal mi lieky ascorutin aby so.m prestala krvácať. Môžem sa spýtať je to normálne alebo čo je to vlastne . Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, sú ženy, ktoré prvé mesiace tehotenstva menštruujú a ani nevedia, že sú tehotné. Nemusí sa však jednať o menzes. V začiatkoch tehotenstva špiní každá piata žena. Je to spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Ak došlo k poklesu bHCG, treba to jednoznačne odsledovať a skontrolovať bHCG o 2 dni. Pokračujte v nasadenej liečbe a postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa skôr, alebo vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

 • Silné krvácanie

  , Autor:

  Dobry den, ked mam menzes, prvy den mam bolesti a krvacam v podstate normálne, druhy den bolesti ustúpia, avsak zacnem silno krvacat, ale trvá to cca pol dna kedy musim kazdu hodinu menit vlozku, v podstate najlepsie je zostat radsej doma. Potom sa krvácanie zmierni, a treti den uz je slabé, 4-5 den uz len spinenie. Je to normálne? Ascorutin je vraj dobry pri silnom krvacanii, alebo caj zo žihľavy, je to pravda? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Ascorutin vyskúšať môžete, rovnako tak aj žihľavový čaj, niekedy sa zvykne podať ešte Dicynone, ale ani jedno nezaručuje upravenie alebo zmiernenie krvácania. Menštruačné krvácanie je individuálne, niekedy je vhodné počas menštruácie užívať železopreparáty, ak je krvácanie silnejšej intenzity, organizmus sa vie skompenzovať skôr.


 • Silne krvácanie

  , Autor:

  Dobrý večer, potrebujem poradit, mavam silny menzes, vzdy jeden den mavam dost silne krvácanie. Daju sa kupit nejake volno predajne lieky na zníženie krvácania? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete vyskúšať užívať Ascorutin alebo piť žihľavový čaj, niekedy sa zvykne podať do žily ešte Dicynone, ale ani jedno nezaručuje upravenie alebo zmiernenie krvácania. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Andrea

  Dobrý deň. Som po konizacii, druha menštruácia po mi neprišla, tak mi moj gynekológ pichol vyvolavacku a po 4 dňoch mi prišla menstruacia dnes. Ale silna, dost krvacam, vlozky menim často. Kupila som si v lekarni Ascorutin, nevyzerá že by mi to pomahalo. Je to normálne že silno krvacam, alebo mam ist ráno za lekárom? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie po výkone sa nepovažuje za normálnu menštruáciu. Ak hovoríme o tom, že Vám neprišla prvá riadna menštruácia od výkonu a bola Vám podaná injekcia na vyvolanie menštruácie, je možné, že krvácanie bude silnejšie. Treba si to odsledovať. Nepoznám však všetky okolnosti, preto sa neviem dostatočne objektívne vyjadriť. Ak by menštruačné špinenie neustávalo a trvalo viac ako týždeň, navštívte Vášho obvodného gynekológa, rovnako ako aj v prípade nejasností alebo iných ťažkostí.