Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,788 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Tehotenstvo

  , Autor: Anetuska12344

  Dobrý deň som v 6 týždni tehotenstva od včera 4 obeda som začala mať špinenie zo spodu hnedý ružový výtok v noci prestalo ani ráno som nemala len trz o 12 obedu zase sa mi spustil ružovy výtok ráno ma boleli aj brucho kríže rozprávajú že je to normálne ..koľko dní to môže trvať ? Bojím sa

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie, najčastejšie do hneda, či krvácanie do 10. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Nemusí sa jednať o nič vážne, ale takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Môžete užívať Ascorutin v dávke 3x1 tabletka. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Tabletka po

  , Autor: lucik19

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať a poprosiť o radu. Mali sme s priateľom styk, chránený kondómom. Kondóm sa roztrhol no hneď ako sa to stalo, partner vytiahol. Nevyvrcholil do mna.Som v 24 dni cyklu, môj cyklus trvá väčšinou 31 dní. Mám aj napriek tomu kupovať tabletku po?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, s veľkou pravdepodobnosťou ste už po ovulácii, no s úplnou istotou sa to povedať nedá. Za týchto okolností preto nemá veľmi zmysel užívať tabletku núdzovej antikoncepcie blokujúcu ovuláciu. Ak ste mali “nechránený” pohlavný styk naozaj iba pár sekúnd, tehotenstvo je za týchto okolností málo pravdepodobné. Rozhodnutie užiť tabletku núdzovej antikoncepcie je však na Vás.

 • Môžem byť tehotná?

  , Autor: Michi2930

  Dobrý deň p.doktor, v čase končiacej menštruácie sme mali pohl.styk, a došlo k "nehode", hneď ráno som si dala tabletu Escapelle, podotýkam, že som 6 mesiacov po pôrode. Dnes je to tretí deň, čo mi mešká menštruácia, prosím Vás, má význam robiť si tehu test? Môže ísť len o rozhodenie cyklu, či je možné aj tehotenstvo? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností je pravdepodobnosť tehotenstva pomerne malá. Tehotenský test si však zatiaľ nemá zmysel realizovať. Meškanie menštruácie tri dni ešte nič neznamená, navyše, v prípade ak ešte kojíte. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • menzes

  , Autor: melkaaa

  zdravím pán doktor. Mám 18 rokov a nemala som ešte vaginálny pohlavný styk nakoľko sa na to necítim. Skúšala som však anál. Naposledy som mala s partnerom chvíľku kedy sme mali orálny sex a on sa urobil. Na penise mu ešte nejaký ejakulát ostal a po cca 3 minútach sme sa pokúsili o vaginálny sex lenže som sa na to necítila. partner sa obtrel pár krát penisom o mňa a ja sa bojím, že nejaké spermie mohli naskočiť dnu. nakoľko dnes je 4 deň čo mi menštruácia mešká, ja podľa vás možné tehotenstvo? stalo sa to keď som mala 10 deň cyklu ale nekrvácala som. dnes som aj mala trochu svetlo cervenej krvi a sopľavej konzistencie na papieri keď som bola na wc.to isté som mala týždeň dozadu. je to možné implantačné krvácanie? Vďaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak nedošlo k vaginálnemu pohlavnému styku, tehotná nebudete. Príčin špinenia, či celkovo poruchy menštruačného cyklu môže byť viacero. Ak však došlo k vaginálnemu pohlavnému styku, hoci len na krátku dobu, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Krvácanie mimo menštruačneho cyklu

  , Autor: dadi

  Dobrý deň. V piatok mi skončila menštruacia, mala som ju o trošku silnješiu ako som zvykla mať, ale nebola zas taká bolestivá ako zvyknem mať. Este pred nou som bola na prehliadke všetko okej, este čakám na výsledky testov. Včera večer po styku som začala špiniť a dnes tiež do toho ešte aj take menštruačné bolesti, je to také výtokové take ružové, test som si robila a je negatívny. Uz som si hlupo googlila a ešte vyše som sa vystresovala, prosím vas, z coho to moze byt ? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin zašpinenia po pohlavnom styku môže byť viacero. Nemusí sa však jednať o nič vážne, ani sa nemusí jednať o tehotenstvo. Môžete mať ešte podráždený krčok maternice po realizovaných onkosteroch, ťažko povedať. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Otilia

  Dobrý deň 6 septembra som mala dostať menštruáciu neprišla mi už 3 dni mešká mali sme s priateľom nechránený sex mohla by som byť tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.