Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,402 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • prvá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, moja dcéra bude mať o mesiac 12 rokov. Pred mesiacom dostala prvú menštruáciu. Odvtedy má menštruáciu (nikdy nebola veľmi silná), prvé tri dni krvácanie, potom tri dni slabšie a dva dni špinenie, potom dva dni nič a opäť a takto sa jej to odvtedy točí. Je nutné hneď teraz navštíviť lekára (má veľký strach) alebo je to normálne a môžeme ešte počkať? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, začiatky menštruovania môžu mať rôznu podobu, takto sa Vám však objektívne vyjadriť neviem, no ak špinenie alebo krvácanie pretrváva dlhodobejšie, podľa Vašich slov prerušovane už mesiac, v dohľadnej dobe navštívte gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruácia po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať som 11.5mesiaca po pôrode, dcérku som dojčila na požiadanie a stále dojčím. Pred mesiacom 2.8. som začala špiniť, aj krvácať trošku trvalo to 2dni a potom to prestalo, bolo mi aj zle, myslela som si že je to prvá menštruácia po pôrode. Tak som čakala prešlo vyše 32dní a zase mi prišlo na 1-2dni špinenie a potom to prestalo. Nerozumiem tomu, je to už menštruácia po pôrode alebo nie...predtým som mávala 7dní menštruáciu a cyklus 23dňový. Keďže praktizujem STM som z toho trochu zmätená ale podľa všetkého aj ovuláciu mávam. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ešte kojíte, dlhý menštruačný cyklus a pár dňové špinenie nie je ničím výnimočným. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Prvá menštruácia po cisárskom reze

  , Autor:

  Dobrý deň. Pred 6 týždňami som podstúpila akútny cisársky rez v 33tt z dôvodu odlucovania placenty. So synom sme stratili veľa krvi. Pri sekcii si všimli, že mám cystu na ľavom vaječníku (pred 3 rokmi som mala na pravom-laparoskopicky odstranenu), no pre stratu krvi neriskoval jej odstránenie. Spinila som cca 4 týždne. 1,5 týždňa nič a už 7. deň krvacam silnejšie. Neustupuje, ale ani sa to nezhorsuje. Je to normálne ako prvá menštruácia po cisárskom reze? Chystala som sa na kontrolu po šestonedeli, no chcela som počkať kým skončí krvácanie, ale to nenastava. Mam ešte počkať, je to normálne, alebo ísť aj tak k lekárke? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas cisárskeho rezu by sa okrem prípadnej sterilizácie nemal vykonávať žiaden iný operačný výkon. Áno, môže sa u Vás jednať o menštruačné krvácanie. Odsledujte si to, ak krvácanie neustane do pár dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa. Cystu na vaječníku treba pravidelne sledovať.

 • Kyret

  , Autor: Dona.Adamco

  Dobrý deň. Mala som robeny kyret 9.06. Dnes je to 7 týždnov a menzes nemam. Čo to môže byť? Ze mi este neprisiel?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prvá menštruácia od výkonu by sa mala dostaviť za 4-6 týždňov. Odsledujte si to, ak nenastane menštruácia do týždňa, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • po kyretáži

  , Autor:

  Dobrý den, bola mi robená hsk+kyret kvoli neprav. menzes. Po zákroku som špinila 4 dni..2 týždne po kyrete som dostala menzes, lekárka povedala, že je to v poriadku, ked som práve v tom období mala mat menzes. Naozaj som mala mat, histologia v poriadku. Takže moja otázka, naozaj je v poriadku mat 2 týždne od zákroku menzes, ked všade sa píše, že menzes po kyrete príde za 4-6 týždnov. vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, závisí aj od toho, aký dlhý máte cyklus, ak ste ho mali nepravidelný a bol aj kratší, nie je ničím nezvyčajným, že sa menštruácia dostavila 2 týždne od zákroku. Áno, väčšinou za predpokladu pravidelnej menštruácie a 28 dňového cyklu sa prvá menštruácia zvykne dostaviť o 4-6 týždňov od zákroku, tak to hovoríme aj pacientkam, ale záleží aj od druhu výkonu. a ostatných okolnostiach. Ak sú výsledky histológie v poriadku, nemusíte sa znepokojovať.

 • Klimakterium

  , Autor: Iveta

  Dobrý večer, pán doktor. Mam 50 rokov a 10 rokov som uživala Logest kvoli nepravidelnemu cyklu a cystach na vaječniku. Koncom decembra som HAK prestala uživať po dohovore s gynekologom kvoli veku. Začinam mať aj prejavy klimakteria, potenie, navaly tepla.Prva menštruacia prišla presne na 28 deň cyklu , ale druha mi prišla o 6 dni skor, čo ma veľmi vyľakalo.V decembri som mala robenu preventivu, kde cytologia a vytery boli v poriadku, na USG 3 male myomymam ich už 15 rokov . Ten največši mal 26mm a teraz sa zmenšil na 16mm. Pan doktor , aky mate nazor na tu skoršu menštruaciu, može to byť ešte nasledkom HAK, alebo je to už naznak prechodu? ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali pravidelnú menštruáciu počas užívania hormonálnej antikoncepcie a mimo jej užívania bol cyklus nepravidelný, nie je potom prekvapivé, že menštruačný cyklus môže byť teraz nepravidelný. Nemusí to byť vôbec náznak prechodu, hoci je pravda, že Vaše pocity návalov tepla a potenie patria medzi premenopauzálne príznaky. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.