• Ketanol - vedľajší účinok: neplodnosť

    , Autor:

    Dobrý deň,
    Chcem sa spýtať na liek KETONAL. Je možné stať sa z neho neplodnou? Mávam totiž veľké bolesti v prvý deň menštruácie a obvodná doktorka mi predpísala tieto tabletky, no dočítala som sa o tomto vedľajšom účinku a preto zvažujem jeho užívanie.
    Mate prosím nejakú radu, čo šetrnejšie by mohlo pri bolestiach pomôcť? (okrem HAK)
    Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň, neviem si reálne predstaviť, koľko tabliet by ste museli užiť, aby sa aj reálne neplodnosť prejavila. Je veľa ľudí, ktorí užívajú Ketonal. Dlhodobo však Ketonal neodporúčam užívať, ale raz do mesiaca si myslím, že vplyv mať nebude. Ak Vám nezaberá Paralen alebo Novalgin, nepoznám vhodnejšiu liečbu. Prípadne si Váš stav odsledujte a vpripade akýchkoľvek nejasností alebo ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.