• Velmi dlhe spinenie pred a po menzese

    , Autor: mira9

    Dobry den, mavam takmer pravidelny kratsi 26 dnovy cyklus a pomerne dlhu menstruaciu 6-7 dni, plus 4-5 dni spinenie. Chapem ze spinenie sa nepovazuje za menstruaciu, ale vlozku/intimku musim nosit v priemere tych 11 dni. Posledne mesiace sa mi to spinenie predlzuje a cyklus skracuje na 25 dni. Medzi poslednym dnom spinenia a dalsim mam 11 - 14 dni "cisteho casu". Tento mesiac napriklad to bolo iba 9 dni. Chodim pravidelne na rocne prehliadky, a vzdy mam vysledky dobre. Mam 33 rokov a som 3 roky po prvom porode. Chcem sa opytat je okrem antikoncepcie aj ina moznost ako zvysit "cisty cas" medzi menstruaciami resp. ako skratit spinenie/menstruaciu. V minulosti som brala Diana 35, Logest, Belaru, vsetky mi vyrazne znizovali libido. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, ak sú všetky výsledky vyšetrení ako aj USG v poriadku, hormonálna antikoncepcia sa núka ako najvhodnejšie riešenie. Existujú rôzne prírodné prípravky a homeopatiká, od bylinkových extraktov, kvapiek, čajov, či gélov, ktoré majú napomôcť k spravidelneniu a upraveniu menštruačného cyklu. Asi najznámejšie sú zázvor, škorica, aloe vera, kurkuma. Medzi najznámejšie bylinky upravujúce cyklus patria
    Ľubovník bodkovaný, malinové lístky, Alchemilka obyčajná, Valeriána lekárska, Rebríček obyčajný. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.