• Nepravidelný cyklus po pôrode

    , Autor:

    Dobrý deň. Chcem sa opýtať ci je v poriadku že sa mi ne ustálil cyklus po pôrode? Aj pred tehotenstvom som mala neprav. Cyklus ale nie až tak ako teraz. Neustále mešká., niekedy je intenzita krvácania príliš silná, inokedy normálna, no momentálne už 2.mesiac menzes nemám, gynekológ tvrdí že som v poriadku. Ale ja sa zle cítim mením často nálady, niekedy mám Návaly horúčavy, vyrážky na tvári, a vlasy mi neustále vypadávajú, kde hľadať príčinu..? Beriem aj duphaston. Na aké vyšetrenie By bolo vhodné ísť? Ďakujem.

    Dobrý deň, v období laktácie je nepravidelný cyklus ako aj zmeny v intenzite pomerne častým javom. Po pôrode môže dôjsť k úprave menštruačného cyklu, no nemusí. Nepoznám však všetky okolnosti, ako dlho ste po pôrode, či kojíte, ..., preto sa k tomu neviem bližšie vyjadriť. Pri snahe o spravidelnenie menštruačného cyklu niekedy postačí užívanie Duphastonu a cyklus sa upraví, inokedy je vhodné užívanie hormonálnej antikoncepcie. Ak bolo vrámci gynekologickej prehliadky všetko v poriadku, pokračujte v užívaní Duphastonu a pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.