Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,341 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • dlhšia menštruácia

  , Autor: jana11

  Dobrý deň, mám taký problém. Začala som užívať antikoncepciu Mistra, od prvého dňa ju užívam pravidelne tak ako mám, no menštruačné krvácanie mám už 10. deň rovnako silné tak ako v ktorýkoľvek iný. Je to normálne, pretože je to spôsobené antikoncepciou alebo sa mám poradiť radšej s lekárom? Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  na začiatku užívania nového preparátu antikoncepcie sa tieto a podobné nepravidelnosti môžu vyskytnúť. ak však bude krvácanie trvať 14 dní navštívte lekára. Ak by sa tieto problémy opakovali aj v nasledujúcom cykle je nutné zmeniť typ antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Dlhšia menštruácia

  , Autor: Deborah

  Dobrý deň,
  chcela by som sa poradiť. Mám už 7.deň menštruáciu - najprv bola celkom normálna, bez bolestí, teraz je síce slabšia, ale stále trvá. Mám 43 rokov a napamätám, že by sa mi niečo také stalo. Menzes mávam cca 5 dní so všetkým. Cyklus mávam 23-28 dní. Problém, ktorý som mala cca pred pol rokom, že som mala 2x asi 34-dňový cyklus, ale to sa upravilo a bolo to v poriadku. Prosím, čo by mohlo byť príčinou dlhšej menštruácie? Môže to byť stres? Posledné 2 mesiace som mala dosť stresujúce a prejedala som sa (inak nadváhu som mala aj pred tým). Na preventívnej prehliadke som bola pred 18 mesiacmi, kedy som bola tehotná, no asi v 7.tt som potratila (inak preventívka bola v poriadku). je možné že by mi za takú dobu mohol narásť myóm alebo polyp? Alebo čo môže byť príčinou?
  Dosť ma to vystrašilo.
  Ďakujem za každú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačné krvácanie 7 dní je ešte v norme, najmä ak má tendenciu k slabnutiu. Odsledujte si to. Príčin dlhšieho krvácania môže byť viacero. Áno, stres môže zohrávať úlohu v poruchách menštruačného cyklu, polyp sa samozrejme vylúčiť nedá tiež. Bez gynekologického vyšetrenia sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní krvácania, či špinenia viac ako 10 -12 dní navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Dlhšia menštruácia

  , Autor: Danjelka

  Dobrý deň
  Mám 41 rokov, menštruačný cyklus spravidla každých 31 dní, trvá 6 dní, s tým že pred začatím mám cca 2 dni špinenie. Teraz som 2 dni po skončení menštruácie, ale stále mám špinenie- avšak krvavé. Trochu ma pobolieva podbruško, i kríže. U gynekologa som bola v decembri- komplexné vyšetrenie, aj s cytologiou- všetko ok.
  Menzes mávam silný, zväčša aj so zrazeninami, liečená som bola na anémiu.2 x mi odstraňovali polyp v maternici.
  Chcem sa opýtať, či momentálne jemné krvácanie môže byť problém, alebo si odsledujem ešte 3 mesiace a podľa toho kontaktujem doktora? Dúfam že do prechodu mám ešte ďaleko :)
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si aktuálny stav a ak sa teraz upraví, tak najbližšie dva menštruačné cykly. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Dlhsia menstruacia ako zvycajne

  , Autor: vikkky

  Dobrý deň, 11.2. (pondelok - ráno) som užila tabletku Escapelle a poobede som začala spinit, 13.2. (Stredu) som dostala menstruaciu, ktoru mam este aj dnes co je uz 8 den (krvacanie ako na 3/4den). Zvycajne mávam dlzku menstruacie 6 dni a mam nepravidelnu menstruaciu. Chcem sa opytat ci mi mohla tabletka predĺžiť dlzku menstruacie a co v takomto pripade robit.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, Escapelle mohla spôsobiť dysbalanciu vo Vašom pravidelnom menštruovaní. Nemusíte robiť nič, ale treba si to odsledovať. Pri nadmernom a dlhotrvajúcom krvácaní alebo špinení, ako aj v prípade akýchkoľvek nejasností alebo ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.