Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • menstruacia

  , Autor: jara

  dobry den
  viete mam taky problem,odkedy sa, sa mi narodila dcerka (porod cisarskym rezom)od vtedy nemam menstruaciu co trva uz 4 roky.Momentalne zijem v zahranici a lmoja osetrujuca lekarka tu mi povedala ze mam zrastenu maternicu.....bola som aj na operacii na na precistenie krcka maternice a mala som slubene ze zacnu aj menstruacie ale doposial sa nic nezmenilo>>>>preto by som vam bola vdacna keby ste mi to vedela nieako vysvetlit ako je to mozne ze mam taky problem hned pri prvom dietati ked mam iba 31 rokou a lekarka mi povedala ze uz dalsie deti mat nebudem>mohla by som vediet vas odborny nazor na tuto moju situaciu a pripadne aj nieake riesenie ak to je mozne aby sa to vratilo do normalu.Vopred vam za pomoc dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak ide o tzv Ashermanov syndróm je to pomerne závažná diagnóza a terapia nie je veľmi jednoduchá. Diagnostika tohto ochorenia sa robí pomocou hysteroskopického vyšetrenia - to znamená v celkovej anestéze sa zavedie optika hysteroskopu do dutiny maternice a zhodnotí sa prítomnosť prípadných zrastov a stav sliznice maternice. Počas operácie je možné pokúsiť sa o odstránenie zrastov. Terapia je však zväčša dlhodobá, používajú sa lieky na stimuláciu rastu sliznice - no efekt závisí od stupňa závažnosti.

Podobné otázky

 • Meškajuca menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela som sa opýtať že či môže byť 14/15 ročná baba tehotná pokiaľ jej mešká menštruácia ale mala napríklad len análny styk?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali nechránený vaginálny pohlavný styk, tehotná nebudete. V 14., či 15. rokoch ešte môže byť menštruačný cyklus nepravidelný. Odsledujte si to.

 • Menstruacia mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať , minulý mesiac som bola u gynekológa s tým že som dostala na čas menštruáciu ,menstuacia mi skončila a o pár dni som zas začala krvácať je pravda že 1tabletku som vynechala , vyšetril ma povedal že všetko je v poriadku mohla to spôsobiť ta jedna vynechaná tabletka . Tento mesiac opäť to iste skončila mi menstruacia a o pra dni na to zas krvácam čo to môže byt ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak som správne pochopil, užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch jej užívania, sa špinenie, či krvácanie vyskytuje pomerne často, môže byť aj počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krátka menstruacia

  , Autor: Veron

  Dobrý deň, 9.9. som mala poslednú tbl antikoncepcie Yadine, potom som dostala menzes, ktorý trval od 12.-17.9. a druhy mal prísť povodne 10.10., ale prišiel o týždeň neskôr - 17.10. (nedeľa) a trval len v nedeľu a pondelok. Včera pred spaním ani dnes už nič. Test som si robila 15.10. Môže sa to stavať alebo kde môže byť problém, prosím? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po vysadení hormonálnej antikoncepcie je nepravidelný menštruačný cyklus pomerne častý. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň..chcela som sa opýtať prečo mi môže meškať menštruácia pokiaľ som mala len análny styk ale neurobil sa tam ale predtým omylom párkrát prešiel po vagíne ... ale vaginálny zatiaľ nie..mešká mi už asi 4 deň aj keď mám niekedy hnedý výtok ..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali iba análny pohlavný styk, tehotná za daných okolností nebudete. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvofneho gynekológa.

 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň..rada by som sa opýtala na jednu otázku...s priateľom som mala análny styk.. párkrát prešiel po v*gine ale nezašiel dnu a ani sa tam neurobil...ale tretí deň mi mešká menštruácia a mám len hnedý výtok ..môže to byť zo stresov alebo že som tehotná?alebo tam šanca tehotenstva ani není?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali nechránený vaginálny pohlavný styk, tehotná uvedeným spôsobom nebudete.