• biopsia

    , Autor: Michaelka V

    dobry den,
    vysledok biopsie makro popis:
    CLB24007088 B1 10 % formalin HE , Ki-67-DAKO,p16 auto
    mikro popis:
    v oblasti TZ zachytene dva mikrouseky dysplastickeho dlazdic. epitelu s lahkou az stredne tazkou dysplaziou dlazdic. epitelu, LG-SIL/CINI a HG-SIL/CIN II (p16+,ki67 proliferacna aktivita do 2/3 hrubky dlazdic.epitelu
    endocervikány epitel bez atypii
    odporucili by ste konizaciu?dakujem krasne

    Dobrý deň, iba na základe opisu sa nedá jednoznačne vyjadriť stanovisko ku konizácii. Záleží od viacerých okolností, výsledkov predchádzajúcich vyšetrení, … Nepoznám ani výsledky HPV typizácie. Určite je potrebné skontrolovať onkocytologický ster o 6 mesiacov. Podľa výsledku sa určí ďalší postup. Nevylučujem, že bude potrebné v budúcnosti konizáciu realizovať. Určite odporúčam očkovanie proti HPV. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám budú vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.