• Hpv moze byt pritomny 13 rokov?

    , Autor: Katkacer92

    Dobry den,

    ja by som sa chcela opytat, ci je taketo nieco mozne, ze ostava hpv v tele 13 rokov bez priznakov a zrazu v obdobi stresu sa objavi a zacne menit krcok maternice?

    Dakujem!

    Dobrý deň, HPV typov je viac ako140. Vyšetruje sa samostatne typ 16, typ 18 a vysokorizikové typy. Je tak možné, že infekcia HPV sa u Vás opakuje a spôsobuje ju iný typ HPV vírusu. Samozrejme je možné, že máte HPV infekciu, ktorá sa neprejaví bunkovými zmenami na krčku maternice, prípadne sa bunkové zmeny prejavia až neskôr. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, takže sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.