Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,796 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Výter z pošvy

  , Autor: JulkaNovakova

  Dobry den, chcela by som sa Vas opytat na liecbu pri uvedenych zisteni nalezov a co to vlastne je nakolko moj gyn. ma dovolenku.
  Mikroskopia - prlamy preparat:
  Epitelie...................pozit..++
  Leukocyty………….pozit..++
  Lactobacillus……..pozit..+++
  Aerobná kultivácia:
  NALez:
  Pody ostali sterilne.
  Kultivacia na KVasinKy:
  Nalez:
  oiedinele Candida albicans komplex
  Kultivacia na laktobacily:
  Nález: Lactobacillus sp. (vaginalis) produkujúci H202
  Kultivácia na G.vaginalis:
  NALez: Negativn
  Kultivácia na N. gonorrhoeae:
  Nalez: Negativny
  Anaerobna kultivacia:
  NaLez:
  Negativny

  Vopred ďakujem????????

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, podľa opisu výsledkov máte v pošve ojedinele kvasinky. Nález je inak v poriadku, nemusíte sa obávať, ani znepokojovať. Môžete si realizovať desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Netreba Vám žiadnu špeciálnu liečbu.

Podobné otázky

 • po upt

  , Autor: bandr

  Som po upt 6 týždňov, žiaľ som bola zneužitá a nemám istotu či tam dole som v poriadku. Všetci dovolenkujú a behajú mi hlavou otázky, prečo sa moje sfarbenie tam dole zmenilo? Som zdravá? Neviem ktoré veci sú v poriadku a ktoré nie, pretože keď hodím niečo do google, hneď som samozrejme vystrašená, pretože môžem mať akúkoľvek hroznú chorobu.
  Momentálne mám menštruáciu už na konci, no neustálu potrebu chodiť na toaletu a teda dnes som sa prekonala mať so svojou láskou, partnerom po 2 mes styk s tým, že ma to celkom bolelo, resp to trenie bolo nepríjemne, až pálivé...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý by Vám mal realizovať štandardný výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie, ako aj rozšírené výtery z krčka na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis, rovnako tak Vám vie realizovať odbery krvi na pohlavne prenosné, či infekčné ochorenia. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nemá zmysel googliť, aj keď na internete je aj veľa užitočných informácií, ale lajik nemá šancu rozlíšiť čo je pravda a čo nie a čo je užitočné a čo mätúce. Vyskúšať si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte aspoň 10 - 12 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami.

 • Canesten

  , Autor: katarina511

  Dobrý deň. Už som tu písala ohladom gynekologickeho problému. Najprv sa zdalo že ide o zápal močových ciest, no testy moču vyšli v poriadku. Doktorka povedala že sa jedná o gynekologický problém. Brala som Canesten 4 dní, no do toho som dostala menštruáciu takže zvyšné tabletky som dobrala po nej. Týždeň to bolo v poriadku. Mala som však chránený styk a svrbenie a nutkanie na časté močenie opäť začalo. Dneska som si kúpila opäť Canesten no jednodňový. Čo mám robiť ak to nepomôže?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je vhodné navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám realizuje výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie. Do toho času si realizujte aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Zápal

  , Autor: Zuziiik

  Dobrý deň. Písala som ich ohľadom rozdielu medzi zápalom močových ciest a zápalom vaječníkov. Včera som bola v lekárni a predali mi : TOTO na zápal močových ciest AKUT. Dneska už bolesti nemám, mám vsak stále pocit na časté močenie a taktiež mám zapáchajúci výtok. Môže to byť spojené s tým zápalom ciest alebo sa jedná o vaječníky?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, skôr si myslím, že to bude močovými cestami. Zapáchajúci výtok je gynekologický problém, takže bude vhodné navštíviť aj Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám realizuje výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie.

 • Vysledky kultivacie

  , Autor: Mafi22

  Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu. Snazim sa otehotniet a u p. gynekologicky mi vysli taketo vysledky. Myslite si ze je potrebna aj antibioticka liecba? DAKUJEM

  AMH (Anti-Mulerov HORMON= 2.13ug/l

  CA 125 vsére. 54.2 kIU/l. (Max.35)

  Prijatý materiál: Výter z posvy

  Kultivácia na M. hominis:
  Nález: Negativny

  Kultivácia na Ureaplasma sp.
  Nález: viac ako 10*4 cfu/ml Ureaplasma sp.
  Stanovenie kvalitatívnej citlivosti na antibiotiká:
  Levofloxacín...........C . Erytromycin.............C
  Moxifloxacín............C . Telitromycin.............C
  Tetracyklín................C

  Diagnostická súprava identifikuje dva druhy rodu Ureaplasma :Ureaplasma urealyticum a Ureaplasma parvum
  C=účinná hladina v sére sa dosiahne pri bežnom dávkovanÍ

  TAMP_ Chl. trachomatis DNA PCR
  negat.

  *Kultivácia aeróbne a anaeróbne

  Mikroskopia - priamy preparát:
  lactobacilus. ............. .neprítomné
  Epitelie. "....... ....... . pozit. ++
  Leukocyty - PM......... pozit. ++
  G+koky......... ....... pozit. ++

  Aeróbna kultivácia:
  Nález: Alfahemolytické streptokoky

  Kultivácia na kvasinky:
  Nález: Negativny

  Kultivácia na laktobacily:
  Nález: Negatívny
  Kultivácia na G.vaginalis
  Nález: Negativny
  Kultivácia na N. gonorrhoeae
  Nález: Negativny
  Anaeróbna kultivácia:
  Nález: Negativny

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je dôležité vedieť, či máte pozitívne vyklutivovanú ureaplazma parvum alebo ureaplazma urealyticum a tiež záleží od toho, či máte ťažkosti alebo nie. Ureaplazmu má každý tretí človek, väčšina ani o nej nevie pretože nemá žiadne ťažkosti. Máte tak isto zvýšený nešpecifický onkomarker CA 125. Nepoznám však žiadne ďalšie informácie, ani USG nález, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná a má k dispozícii všetky výsledky vyšetrení, ako aj nálezy a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.

 • Gynekologicke vytoky

  , Autor: LennyDavid

  Dobry den,pocitujem palenie a svrbenie a zapachajuci vytok,kupila som canesten čipky dnes som si dala uz 3tiu ale vsetko ostava vo vnutri a nic z tablety nevytieklo von je to takto v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, vaginálna liečba prebieha vnútri v pošve. Je dobré, ak liečivo nevyteká z pošvy von. Podľa opisu máte zápal v pošve. Ak sa Vám stav po aplikácii voľnopredajných antimykotických preparátoch nezlepší, bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám realizuje výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie.