• Papilocare a antikonc.krúžok

    , Autor: alena34

    Dobrý deň, cytologia mi vyšla na 3 a následný HPV test negatívny. Lekár mi odporučil Papilocare.
    1.) Je táto liečba potrebná, nakoľko podľa letáka je určená pre ženy s HPV pozitiv
    2.) Tiež mám antikoncepčný krúžok, kedy sa táto liečba neodporúča. Radšej krúžok počas liečby nepoužívať?
    3.) Sú aj iné možnosti liečby?
    Ďakujem.

    Dobrý deň, celkom nerozumiem výsledkom cytológie. Ak Vám vyšli výsledky cytológie CIN III, prípadne PAP III., či HG SIL, stredne ťažká dysplázia, je to dôvod na realizáciu konizácie a kyretáže. Antikoncepčný krúžok, celkovo hormonálna antikoncepcia, sa nepoužívajú. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, okolnosti, ako ani presné výsledky vyšetrení, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne vie odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.