• Vagynalne probiotika

    , Autor: Mgr.

    Dobry vecer, vcera som bola na termalnom kupalisku pocas menstruácie - uzivala som menstr.tampony. Zatial je vsetko v poriadku, len sa bojim, ci som nechytila nejaku nakazu. Mozem zacat ihned s uzivanim vag. probiotik este pocas krvacania, alebo treba vyckat kym prejde krvacanie. A este jedna vec: v akom davkovani uzivat ako prevenciu vag. probiotika - denne, obden...? A ako dlho..?
    Dakujem pekne.

    Dobrý deň, ak ešte krvácate, vaginálnu liečbu nemá zmysel aplikovať. Počkajte na koniec menštruácie. Vaginálne probiotiká sa väčšinou realizujú po antibiotickej liečbe, prípadne na úpravu pošvového prostredia v desaťdňovej kúre. Samozrejme, je možná aj preventívna, jednorázová aplikácia vaginálneho probiotika, prípadne aj realizácia vaginálneho výplachu.