• Canesten mastička

    , Autor: Mufinka1987

    Dobrý deň,chcela by som sa opýtať či postupujem správne. Boli sme sa s dcérkou kúpať na kúpalisku. Zhruba po 3-4 dňoch som si všimla slabý bezfarebný nezapáchajuci výtok z pošvy ( dcérka má 4 roky ) a troška ju má červenú. Nesťažuje sa na bolesť, svrbenie. Natieram jej Canesten mastičkou,robím jej sedacie kúpele v repiku a kúpila som jej Lactacyd gril. Zvažujem kúpu ešte probiotík.
    Je to dostačujúce alebo by ste mi ešte niečo doporučili.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, myslím si, že liečba je adekvátna. Čo sa týka probiotík, klasické probiotiká na pošvovú mikroflóru nemajú vplyv a vaginálne probiotiká, ktoré by boli vhodné, u štvorročného dieťaťa veľmi neviete použiť. Odsledujte to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností je v tomto veku vhodnejšie navštíviť pediatra, prípadne detského gynekológa.