Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,029 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tehotenstvo

  , Autor: Lula1408

  Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť.V sobotu som si robila test a 2 čiarky.V pondelok som bola u Dr. a nevidela nič ale HCG som mala 1607 tak ma poslali do nemocnice,že to môže byť mimomaternicové tehotenstvo.Isla som teda do nemocnice a tam mi povedali,že tam nic nevidia a nemôžu mi nič robiť.Tak má poslali domov a v stredu zase na krv a ešte ma dr.vyšetrila a v maternici malinký vak 3mm a hcg 2500.Mala by som byť v 5tt ale nič nieje vidno.V pondelok mam znova prísť. Bolesti mám len také ako keby som mala dostať menštruáciu,kríže ma bolia a nohy.Momentálne stále kojím ročnú dcérku.Nechápem vôbec čo to mám. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Lucia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jedná sa u Vás o tzv. PUL, to znamená tehotenstvo neznámej lokalizácie. Ak kojíte, datácia podľa menštruácie je veľmi nepresná. Na USG musí zárodok vyrásť, aby bolo možné niečo okom vidieť a pomerať na USG. Ak bol v maternici naposledy na USG popisovaný pár milimetrový gestačný vačok, pravdepodobne je tehotenstvo v maternici. Takto sa Vám však neviem objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach je najvhodnejšie sa pýtať vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám najobjektívnejšie budú vedieť vyjadriť.

Podobné otázky

 • tehotenstvo

  , Autor: Kikuskaaaa

  Dobrý deň prosím vás dobrala som minuly mesiac hak urobila som test bol pozitívny a D es som začala mierne špiniť a krvácať čo tompeosim môže byt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste už tento mesiac neužívali hormonálnu antikoncepciu a mali ste nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa nedá vylúčiť. Príčin špinenia môže byť viacero. Tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny, napríklad aj v čase ovulácie. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Problémy

  , Autor: Karinkask

  Dobrý deň. 3 deň mi je zle od žalúdka, nevracala som ale je mi proste ťažko. S priateľom mávam vždy LEN ochranný vstyk a aj to tak, že sa urobí mimo mňa do kondómu, lebo mňa to potom vo vnútri začne bolieť. Nikdy do mňa nepchal bez kondómu, vždy len s kondómom a nikde sme nevideli ani necítili že by stekalo semeno spod kondomu a že by vošlo do mňa. Iné príznaky nemám - na tehotenstvo. V tomto si dávame pozor keďže obaja dieťa nechceme a ja aj keby chcem tak jeho do toho nedostanem - aby išiel bez kondómu. Vždy len s. Zajtra idem na gynekológiu a bojím sa že mi z ničoho nič objaví tehotenstvo aj ked nemám byť ako tehotná. Prosím pomoc.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Príčin nevoľností môže byť viacero, nemusí sa jednať o tehotenstvo, môže sa jednať aj o problém tráviaceho systému. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie realizovať aj odber krvi na beta HCG.

 • Meskanie menstruacie

  , Autor: Renka10

  Dobry vecer Pan Doktor mam otazku ak my mozete poradit meska my menstruacia posledna bola 30jula 2022 a od vtedy ju nemam 11 dny my meska mam citlive bradavky ale len na dotik prsia ma nebolia dnes som si kupila tehotensky test HCG je tam moznost ze by som teraz mohla bit tehotna dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň menštruácie. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie si urobte tehotenský test alebo navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Myom a tehotenstvo

  , Autor: Miška1002

  Dobrý deň, prosím vás o radu. Na preventívnej kontrole mi bol zistený myom o veľkosť 16mm. Mávam často problémy s vytokmi na ktoré dostávam vždy macmiror, ktorý na chvíľu pomôže ale vždy sa do mesiaca vrátia. Ďalší problém ktorý mám posledných 4-5 mesiacov je že vždy po športovej aktivite (beh, cvičenie) mám výtok s krvou. Mala som opradené brat askorutin ale nepomáha mi to, môže to súvisieť s mylnom? Plánujeme s priateľom bábätko, preto sa snažím preliecit čo sa týka vytoku, bude mať na otehotnenie a následne tehotenstvo negatívny vplyv tento myom? Ďakujem vopred za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od lokalizácie myómu. Ak myóm nie je v dutine maternice (tzv. rodiaci sa myóm), ale v stene maternice, či na povrchu maternice, takto lokalizovaný 16 mm myóm Vám nemôže robiť ťažkosti a nemá vplyv na prípadné tehotenstvo. Nepoznám však žiadne bližšie informácie ani okolnosti, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Interupcia

  , Autor: elliee

  Dobrý deň, po nedostavenej menštruácii som si spravila tehotenský test nakoľko som mala silné pichanie v podbrušku. Test vyšiel žiaľ pozitívne. Som rozhodnutá, že dieťa si nechať nemôžem. U svojho gynekológa som ešte nebola. Ako mám postupovať, keď chcem podstúpiť interupciu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najskôr musíte navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý musí tehotenstvo potvrdiť a vylúčiť patologické tehotenstvo. Následne pri potvrdení fyziologického tehotenstva sa spíše žiadosť o umelé prerušenie tehotenstva priamo u Vášho obvodného gynekológa alebo v zdravotníckom zariadení, kde chcete mať výkon realizovaný.