Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,632 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pálenie pri močeni

  , Autor: Pitonka

  Dobrý den ja by som sa chcela opýtať mam uz dlhodobo problémy s pálením pri dokončovaní pri močeni. Najpr som brala dvoje antibiotiká ktoré mi nasadila moja obvodná doktorka pretože v moci som mala krv a leukocyty predpísala mi ciprofloxacin sandoz 500 a suprax 400. Po týchto dvoch antibiotikách som na chvíľku pocítila úľavu cca týždeň . Ale po týždni sa mi to vrátilo a začalo ma opäť palit pri močeni zašla som ku gyn. Ten my zobral stery s povedal ze treba preliecit vytoky tak mi predpísal macmiror masť. Beriem ju asi týždeň a nepociťujem žiadnu úľavu skor by som povedala ze ma to Pali este viac porodim poraďte mi co mam robit.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak to ešte nebolo u Vás realizované, vhodné je vyšetriť moč na kultivačné vyšetrenie, aby sa zistilo, ktorá baktéria Vám spôsobuje ťažkosti. Tak isto je vhodné cestou obvodného gynekológa realizovať výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Krv v moči po pohlavnom styku

  , Autor: Dea/1

  Dobrý deň. Posledné mesiace ma trápia gynekologické problémy z ktorých som už zufala. Dlhodobo som užívala antikoncepciu Bellara (4 roky) myslela som si že bolesti ako bolesť pri sexe, krv v moci HNEĎ po sexe, opuch,svrbenie a iné, boli spojené s ňou. Antikoncepciu som vysadila a prešli sme s priateľom na inú formu - kondom. Opuch prestal aj bolesť ustúpila, ale pribudla krv v moči hneď po pohlavnom styku. Akonáhle ( skôr ako do 10 minút) idem na wc a mám pálenie pri močení a kalny červený moc. Akonáhle pijem veľa tekutín prejde to samé, do 2 až 3 dni to odznie samé. Stáva sa mi to najmä po mokrom orgazme (neviem či to môže mať nieco s tým spoločne). S priateľom sme pobehali urológiu, no nič nenašli. Jedine mi predpísali antibiotiká. Gynekológ mávol rukou že netuší čo ro je a so smiechom odpovedal že si mám nájsť iného partnera. Dufam, zw od vás takúto odozvu nedostanem. Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu (pálenie pri močení, krvavý moč po jeho mechanickom podráždení vplyvom pohlavného styku, ako aj únik moču vplyvom orgazmu) sa jedná o urologický problém, pravdepodobne s močovým mechúrom. Predpokladám, že Vám cystoskopia realizovaná nebola, kedy by sa kamerou pozrelo do močového mechúra, či sa nenájde zdroj krvácania, prípadne čo môže stáť za opisovanými ťažkosťami. Takto sa Vám neviem viac objektívne vyjadriť.

 • Gynee

  , Autor: Tonka17322

  Dobrý deň, chcem sa na Vás obrátiť s prosbou mam neustále pálenie v oblasti pošvy čiže na vonkajších ženských pohlavných orgánov bola som u doktora vravel bajor ze to je mykoza ta sa však ani kvasinky nepotvrdili tak potom ze geniálny herpes vybrala som lieky valtrex aj herpesin krém aj partnera som pre liečila akurát po tých liekoch mi vymizlo pálenie pri močení začala som aj protikvasinkovu diétu lebo už neviem fakt ci zase mam ísť k svojmu gynekológi prosím vás cítim sa zle ne komfortné neviem ci to je z holenia alebo co ďakujem vopred za vašu radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je veľmi ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť, ale skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká na obnovu vaginálnej mikroflóry a zvonku si skúste natierať Canesten krém.

 • Bolesť a pálenie

  , Autor: Kika11119

  Dobrý deň. Pred 2 týždňami sme mali s partnerom sex a mame ho kazdy druhy den.. Sex bol trosku tvrdší. No teraz ma trápi bolestivé močenie a pálenie pri močeni alebo aj po nom. Taktiez mam výtok ktor vyzerá ako voda a zaleje ma ako keby som sa pomocila.Mohol mi partner nejak narušiť močové cesty?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Nemyslím si, že došlo k narušeniu močových ciest. Problémy s močením môžu byť spôsobené infekciou močových ciest. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekár alebo obvodného gynekológa.

 • Opakovany zapal

  , Autor: Naty202

  Dobrý deň, Pán doktor mám 20 rokov a chcela by som Vás požiadať o radu pretože som zúfalá mam opakovaný zápal v pošve (pálenie pri močeni). Navštívila som aj lekára ale ten mi povedal že je všetko v poriadku a vzal mi aj krv a výtok z pošvy takže neviem čo mám už robiť. Momentálne používam canesten cream ale ten mi.pomahala len na určitú dobu. Mám strach že v budúcnosti budem mať problém otehotnieť. Ma to nejaký vplyv na tehotenstvo alebo proces tehotenstva?
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pálenie pri močení je skôr príznakom zápalu močových ciest. Každopádne si realizujte vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne pribiotiká, pite dostatočné množstvo tekutín, aspoň 2 litre za deň, urologický čaj s brusnicami. Počkajte si na výsledky výteru z pošvy. Odporúčam aj vyšetrenie moču, možno bude treba zápal preliečiť antibiotikami. Neliečené opakované infekcie môžu mať vplyv na tehotenstvo ako aj na pripadné otehotnenie.

 • otázka

  , Autor: alenocka87

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či môže pálenie pri močení ovplyvniť tehotenský test?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň
  určite nie , teh.test sleduje teh.hormón HCG a vonkoncom to nesúvisí ani s moč.infekciou ani s ničím podobným
  S pozdravom