• Prenos

    , Autor: Micha.z

    Dobrý deň
    Dostala som výsledky od Mudr. Potrebujem vedieť či tento nález :
    Diagnostická súprava identifikuje dva druhy rodu Ureaplasma :Ureaplasma urealyticum a
    Ureaplasma parvum.
    Sa prenáša skôr od mužského pohlavia ? Alebo to prenáša skôr žena?
    Ako skoro sú viditeľne príznaky u ženy a ako skoro u muža ? Dakukem

    Dobrý deň, ureaplazma sa môže vyskytovať ako u mužov, tak aj u žien. Prenášať sa môže medzi párom navzájom. Nezistíte, kto to dostal od koho. Príznaky nemusí mať ani jeden z páru, prípadne môžu mať príznaky obaja, či iba jeden, aj keď ten nemusel byť prenášač. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.