Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • tehotenstvo

  , Autor: maminka2022

  dobrý den chcela by som sa opitat som v 11 tt tehotenstva a uz asi 5 dni ma boli na pravej strane jak su rebra aj ked sedim aj ked lezim dokonca aj v noci ma to budi a boli ma dost intenzivne aj na lavej strane jak je maternica a vajecniky je to normale alebo sa mam bat dakujem za odpoved
  Z.T.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, takto sa Vám iba na základe opisu neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Možná tehotnosť

  , Autor: Lucinkaa

  Dobrý deň pán doktor mám na Vás jednu otázku,je mi to trošku proti srsti aj sa hanbim ale musim sa opytat,12.09 som bola na interupcii(nechcené tehotenstvo).Krvácala som asi tak týždeň. Včera sme mali s manželom análny sex bez ochrany, pripomínam len análny sex,je možné nejak otehotnieť? Ejakuoval mimo mňa ale mozno sa tam niečo dostalo tak sa troška bojím,prvú kontrolu po interupcii mám 6.10.Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste nemali nechránený vaginálny pohlavný styk tehotná nebudete. Nemusíte sa obávať.

 • Lomexin 600

  , Autor: Martina333333

  Dobrý deň. Momentálne som v 22. týždni tehotenstva. V 19. týždni som užívala vkladacie tablety Macmiror a dnes mi pani doktorka predpísala tablety Lomexin 600. Môžu mať tieto lieky nejaký vplyv na bábätko, alebo sa nemusím ničoho obávať ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, v II. trimestri sa spomínané lokálne aplikované preparáty môžu aplikovať. Na tehotenstvo to nemá vplyv. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť pod ľavým rebrom

  , Autor: Luccinda2022

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať na bolesť pod ľavým rebrom.
  Som v prvom trimestri tehotenstva okolo 7tt, naposledy u gynekológa bol vidieť len gestačný vak, plod ešte nebolo vidieť.Včera som aj vracala, a v črevách mi furt tak ako keby "škvŕka". Dnes ráno ma začalo pichať pod ľavým rebrom.Nie je to intenzívna bolesť ale cítim diskomfort. Niekedy mám pocit že sa mi tá bolesť presúva aj do pravej strany.Celkovo sa cítim unavená. Toto je moje druhé tehotenstvo a pri prvom mi zle nebývalo.Chcem sa spýtať či sú tieto pocity normálne alebo sa môže jednať o závažnejší problém.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, vyzerá to skôr na negynekologickú príčinu. Nedával by som to do súvisu s tehotenstvom, nevidím v tom súvis. Príčin bolestí pod ľavým rebrovým oblúkom môže byť viacero. Môže sa jednať aj o zápal čreva, ale aj pankreasu. Odsledujte si to. Vhodné je realizovať chirurgické vyšetrenie, kde na základe odberov krvi vylúčia niektoré možnosti a naopak stanovia možnú príčinu ťažkostí a určia ďalší postup.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Miluska09

  Dobrý deň, mám 16-násť a od poslednej menštruácie ma bolia prsia stále .
  Počas ovulácie a polodných dní bolí tie bolesti väčšie ale teraz som pred menštruáciou týždeň a stále bolia. Urobila som si tehotenský test vyšiel negatívný. Mám divný pocit podbrúšku ale neviem z čoho. Vždy sa chránime kondómom a pharmatexom dokonca priateľ sa urobí mimo mňa do kondómu. Podľa Vás čím to môže byť, že ma celý mesiac v kuse bolia prsia? Môže isť o tehotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku a daných okolností je pravdepodobnosť tehotenstva minimálna. Môže sa u Vás jednať o predmenštruačný syndróm (PMS). Ste však ešte vo vývoji, takže sa môže jednať aj o prejav hormonálnych zmien. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Kondóm v pošve

  , Autor: Anna82

  Dobrý deň.
  Mala som uviaznutý kondóm v pošve 3 dni. Proste po pohl. styku sa nám "stratil". Vpošve som hľadala, nič som nenašla, ani necítila, tak sme sa domnievali, ze ho len nevieme nájsť. Až po 3 dňoch som sa opäť pozrela prstami do pošvy, kedže mi z nej začala tiecť hustá biela zapáchajúca tekutina a tak sa mi az vtedy podaril ten kondóm vytiahnuť. Tabletku po som uz po 3 dnoch neuzila. Ide mi hlavne o moje zdravie. Kedze som v zahranici, nemam moznost ist k svojmu gynekologovi, az o tyzden. Bojím sa infekcie a podobne. Mam moznost niečo kupit docasne aj v lekarni bez predpisu, kym nenavstivim svojho gynekologa. Pripadne co mi odporucate? Dakujem za skoru odpoved..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, vhodné je realizovať si vaginálny výplach, u nás je dostupný Clogin, či Rosalgin. Neviem však, kde v zahraničí sa nachádzate a čo v danej krajine majú k dispozícii. Následne si urobte kúru vaginálnymi probiotikami. Či sa týka tehotenstva, nemôžem s istotou povedať, že je tehotenstvo vylúčené, pretože nie je. Viac sa Vám takto neviem objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.