Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,868 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Problemy

  , Autor: simik1903

  Dobry den pan doktor, som skoro 7 tyzdnov po kyrete a stale spinim. Sice s prestavkami, ale spinim. Po kyrete som dostala az 4 injekcie na vypudenie zvyskov z maternice. Zevraj je uz cista. Hcg mi kleslo na 4 jednotky.
  Co moze byt za tym spinenim?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie 7 týždňov po zákroku nie je úplne v poriadku. Ak boli prítomné reziduá (zvyšky) v maternici, aplikáciou Metherginu nemuselo dôjsť k ich úplnému vypudeniu. Bez poznania výsledkov vyšetrení, USG nálezov, ako aj ďalších informácií a okolností zákroku sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Konizácia

  , Autor: Dobka

  Dobrý deň, je možné jemné krvácanie 2,5 mesiaca po konizácií? Doteraz som žiadne problémy nemala, posledný týždeň mám krv, nie veľa stačí slim vložka.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Nemusí to mať súvis s konizáciou. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Otázka

  , Autor: Kozorožec

  Dobrý deň.
  Som 3 mesiace po hysterektómii. Vybrali mi aj vaječníky. Operácia laparoskopicky. Bez komplikácií. Asi po 3 týždňoch som dostala zápal močových ciest. Vraj je to časté - bola som cievkovaná. Vybrala som macmiror. Potom mi gynekológ predpísal spasmed, pretože som na začiatku močenia mala pocity bolestivého stiahnutia mechúra na 1-2 sekundy. Potom som sa vymočila. Gynekológ povedal, že sa orgány v malej panve ukladajú a pri operácii bol mechúr posúvaný, lebo sa tam čistilo... Spasmed to zmiernil, ale celkom sa to nestratilo. Stále nemám ten pocit normálneho močového mechúra ako pred operáciou. V práci mi to neprekáža, ale...o pár dní idem cvičiť s fyzioterapeutkou ( aj cviky na posilnenie panvového dna ). Dúfam, že pomožu. Chcela by som sa opýtať, či sa tento problém vytratí časom sám a za ako dlho. Kolko času tomu dať ? Kedy mám ísť za urológom ? Inkontinenciu nemám.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tento "problém" rieši väčšina žien po hysterektómii. Záleží však od viacerých okolností, aká veľká bola maternica, či boli prítomné zrasty, či bol výkon komplikovaný alebo nie, ako dlho bol výkon realizovaný, či sa realizovali aj plastiky pošvy, ... Odstránením maternice sa v malej panve menia anatomické pomery, močový mechúr má viac priestoru, vie sa viac naplniť, ukladajú sa aj črevá a pahýľ pošvy sa hojí. U každej ženy je to jedinečne individuálne. Tri mesiace od operácie ešte nemusí byť v niektorých prípadoch dostatočná doba na úplné upravenie stavu. Najmä, ak ste mali pred operáciou problémy s močením, či moč Vám unikal, trvá dlhšie, aj do pol roka, kým sa to upraví, prípadne sa to nemusí samo upraviť vôbec a je potrebný zásah urológa. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Najobjektívnejšie a najbližšie sa Vám budú vedieť vyjadriť lekári, ktorí boli pri operačnom výkone, prípadne ošetrujúci lekári, ako aj Váš obvodný gynekológ.

 • Mykoplazma

  , Autor: Daniela S

  Dobrý deň, partnerovi zistili mykoplazmy.Ja mam opakovane problémy s tým že mám krv v moči,môže to byť spôsobené tým?Musím sa preliečiť aj ja ak má partner zistené mykoplazmy?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pri liečbe mykoplaziem musia byť preliečení obaja partneri, teda aj vy. Inak si budete infekciu medzi sebou prenášať. Váš obvodný gynekológ Vám môže realizovať výter z krčka maternice na STD, teda na chlamýdie, mykoplazmy a ureaplazmy.

 • Opakovane zápaly

  , Autor: Rona

  Dobrý večer chcela by som sa poradiť mám opakujúce ss zápaly začalo to asi v pred letom boli sme vo vírivke a 3 dni na to som dostala zápal ten sa preliecil asi 3 mesiace bolo všetko ok a potom sa to spustilo menštruáciou znovu a od vtedy mám problémy asi už tretí mesiac na žiadanie u gynekologa mi urobil testy vyšla mi klebsiella pneumoniane dostala som macmiror atb beriem 3 krát denne ale pociťujem znova pálenie mala som urobené aj testy na atb tak podľa toho mi asi dal atb mám aj ginela Silver jedno balenie som už vybrala nikdy pred tym som nemala takéto problémy ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, jedná sa u Vás pravdepodobne o tzv. bakteriálnu vaginózu. Predpokladám, že máte poruchu vaginálnej mikroflóry. Ak Vám bol predpísaný Macmiror v tabletkovej perorálnej forme a nie vaginálnej, odporúčam si realizovať jednorázovo vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte dlhodobo kúru vaginálnymi probiotikami, aspoň 14 dňovú, mimo obdobia menštruácie. Odporúčam užívať aj klasické probiotiká. Do budúcna odporúčam aplikovať si vaginálne probiotiká po každej návšteve wellness centra, mora, bezénu, sauny, vírivky, ... Preferujte sprchovanie sa pred kúpaním. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť, nakoľko nepoznám žiadne bližšie výsledky vyšetrení, nálezy a okolnosti.

 • Hysterektomia

  , Autor: Anamor1702

  Dobrý deň, Som 2 mesiace po brušnej hysterektomii, stále som PN a konečne sa cítim lepšie,operácia bola komplikovaná,4 hodinová.Moja otázka kedy sa moze fyzická aktivita? Do teraz som chodila len na vychádzky, ale keďže som žila veľmi sktivne pred operáciou,toto nič nerobenie mi na psychike nepridava.Chcela by som postupne zacat doma cvičiť jednoduché cviky no nechcem si navodiť problémy keďže moje zotavenie naozaj trvalo dlho.
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, minimálny čas na fyzické šetrenie je 8 týždňov od operačného výkonu. Postupne môžete začať cvičiť, najskôr však jednoduchšie cviky. Odporúčam vyhýbať sa zdvíhaniu ťažkých bremien, kde sa do veľkej miery zapája brušný lis, aspoň ešte mesiac, dva, v závislosti od rozsahu operačného výkonu. Predpokladám, že máte plánovanú aj kontrolu po operačnom výkone pri ukončení PN, kde sa Vám obvodný gynekológ bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť. Tak isto máte nárok aj na kúpeľnú liečbu, ktorú s Vami môže prebrať na kontrolnom vyšetrení.