• Enterobaktérie

    , Autor: Prelka

    Dobrý den, pan doktor, z kultivácie mi boli potvrdené enterobaktérie. Pociťovala som bolesti v podbrušku a mala som vodnatý výtok. Dostala som dalacin krém. Počas užívania sa to trochu zmiernilo, ale znova pociťujem bolesť v podbrušku a vodnatý výtok. Dokonca prvýkrát som mala krvavé špinenie počas ovulácie. Môžem si kúpiť niečo voľnopredajné, kým navštívim znova gynekológa po sviatkoch? Ďakujem.

    Dobrý deň, ak Vám bola nasadená liečba podľa výsledkov citlivosti na vykultivované baktérie, liečba by mala byť účinná. Môže sa u Vás jednať o poruchu vaginálnej mikroflóry vplyvom antibiotík. Skúste si realizovať kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné aj tak navštíviť Vášho obvodného gynekológa.