Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,495 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesť v podbrušku

  , Autor: Eris

  Dobrý deň, posledné dva dni pociťujem slabšiu pichľavú bolesť na začiatku močenia. Po gyn.stránke necítim problémy. Pred niekoľkými týždňami som bola aj na gyn.vyšetrení aj so sono vyšetrením. Vsetko bolo ok. Pri pretrvávaní problémov , samozrejme , navštívim urologa, chcem sa však opytat, či pri vyšetrení a USG vidí gynekológ aj močový mechúr. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, vidíme aj močový mechúr. Na USG však nevidíme prípadný zápal močových ciest. Odporúčam pitný režim, aspoň 2-3 litre tekutín denne, urologický čaj. Pri pretrvávaní ťažkostí je potrebné vyšetrenie cievkovaného moču a urologické vyšetrenie.

Podobné otázky

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor: Bambuľka z

  Dobrý večer prajem
  Chcem sa opýtať či sú nejaké príznaky toho že môžem mať cistu, stáva sa mi že pri pohlavnom styku s manželom pociťujem prudku až ostrú bolesť v podbrušku, pričom následne musíme pohlavný styk prerušiť aby sa mi bolesť upokojila, zvykne sa mi bolesť vrátiť aj ráno, takým ostrým pichnutím kedy musím aspoň päť minút počkať kým mi to prejde. Som po troch spontánnych pôrodoch. Bola som s tým problémom aj u svojho lekára ale pomoci som sa bohužiaľ nedočkala. Odbil ma s tým že ak má to teraz neboli tak to nemám riešiť že tam má horšie prípady a poslal ma preč, bez žiadnych vyšetrení. Od vtedy som u neho viac nebola a mám menšiu nedôveru voči lekárom že ma zase pošlú preč. Preto vás prosím o radu ako túto situáciu riešiť a čo by mi mohlo tieto bolesti spôsobovať. Menštruáciu som mala vždy pravidelnú až teraz po treťom pôrode sa mi trošku zmenila tým že mi vždy nastúpi ináč a aj bolesti sa začali prejavovať po treťom pôrode, ktorý som mala v decembri 2019. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite je u Vás potrebné gynekologické vyšetrenie, vrátane gynekologického palpačného a ultrazvukového vyšetrenia, bez ktorého sa nedá ďalej pohnúť. Takto sa Vám, bohužiaľ, neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak nie ste spokojná s Vašim aktuálnym obvodným gynekológom, máte samozrejme právo na zmenu lekára. Odsledujte si to.

 • Enterobaktérie

  , Autor: Prelka

  Dobrý den, pan doktor, z kultivácie mi boli potvrdené enterobaktérie. Pociťovala som bolesti v podbrušku a mala som vodnatý výtok. Dostala som dalacin krém. Počas užívania sa to trochu zmiernilo, ale znova pociťujem bolesť v podbrušku a vodnatý výtok. Dokonca prvýkrát som mala krvavé špinenie počas ovulácie. Môžem si kúpiť niečo voľnopredajné, kým navštívim znova gynekológa po sviatkoch? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám bola nasadená liečba podľa výsledkov citlivosti na vykultivované baktérie, liečba by mala byť účinná. Môže sa u Vás jednať o poruchu vaginálnej mikroflóry vplyvom antibiotík. Skúste si realizovať kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné aj tak navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Enterobaktérie

  , Autor: Prelka

  Dobrý deň pán doktor, pociťujem bolesti v podbrušku už niekoľko dní, z výteru boli potvrdené enterobaktérie. Krvný obraz a crp je v poriadku. Odmenštruovala som takisto bez problémov. Medzitým mi vyšiel aj pozitívny SIBO test, v dôsledku čoho mám problémy s trávením. Môže mať výskyt enterobaktérii v pošve súvis s tým baktériálnym prerastaním čreva? A takisto môže bolesť v podbrušku súvisieť s nálezom v pošve (enterobaktérie)? Je to potrebné preliečiť antibiotikami?Momentálne užívam Normix od alergológa. Gynekológ mi dal Dalacin, vaginálny krém. Môžem to užívať súčasne? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané bolesti môžu a nemusia byť gynekologického pôvodu. Pri náleze bakterií v pošve postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Enterobaktérie sú baktérie, ktoré sa nachádzajú v čreve normálne. Pri ich zanesení napríklad do pošvy môžu spôsobovať ťažkosti, bolesti, výtok, pálenie, … Preparáty môžete užívať súčasne.

 • Špinenie po sexe

  , Autor: Nina.*

  Ďakujem za odpoveď. Chcela by som ešte napísať, že to špinenie je slabo hnedé, a denne možno pár kvapiek zistila som to pri močení. Čo sa týka toho nemám žiadne iné problémy, len ten výtok je slabo hnedý , taktiež o 9 dní mám dostať mesiačiky. Tak ma napadlo či to nebude aj tým. Je potrebné piť zatiaľ bylinkové čaje, aby sa to nejak upravilo? Bolesť v podbrušku ustúpila.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je potrebné piť bylinkové čaje. Ako som už spomínal, príčin špinenia môže byť viacero. Samozrejme, môže to súvisieť s blížiacou sa menštruáciou. Odsledujte si to.

 • Bolesť v podbrušku pri užívaní duphastonu

  , Autor: Prelka

  Dobrý deň pán doktor, štvrtý deň užívam duphaston a tretí deň sa objavila bolesť v podbrušku, je to normálne? Je to bolesť podobná ako pri menštruácii. Keď neužívam duphaston, tak je ovulácia takmer bezbolestná. Duphaston užívam už druhý mesiac 15.-21. deň cyklu kvôli silnejšiemu menštruačnému krvácaniu a bolesť som pociťovala aj prvý mesiac, ale zmiernil menštruačné krvácanie. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u niektorých žien Duphaston pomôže upraviť cyklus a žena nemá žiadne ťažkosti, u niektorých nedôjde k úprave cyklu alebo zmierneniu krvácania a u niektorých sú podobné prejavy ako u Vás, aj napriek tomu, že účinok sa dostaví. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí sa dá uvažovať o zmene preparátu na Utrogestan. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.