• MA

    , Autor: Eris

    Dobrý deň. Po MA (1.tehotenstvo) mi bol aplikovaný Rhophylac. Chcem sa opytat, či a kedy je vhodne ist na 3.davku očkovania proti COVIDu, ak planujeme dieťa. Robia sa po MA (6tt+3) bez zjavnej príčiny nejaké ďalšie vyšetrenia ? Lekárka ma nikam neposlala - na žiadne ďalšie odborne vyšetrenia. Po prvom menzese sa vraj mozeme opäť snažiť. Co si o tom myslite ? Ďakujem pekne

    Dobrý deň, podanie anti-D s očkovaním nesúvisí, môžete sa nechať očkovať. Ak u Vás došlo k potratu do 10 týždňa tehotenstva iba raz, nerieši sa to ešte. Každá druhá žena potratí aspoň raz v živote, ani o tom mnohokrát nevie. Ak by však došlo opakovane k potratu, bude vhodné realizovať hematologické, endokrinologické a genetické vyšetrenia.