Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,050 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Cista

    , Autor: Anusik9001

    Som po operácii 4 deň operovali my cistu na vajecniku

    Je to normálne že má boli pod bruškom ? Nieje je to veľká bolesť lem to zabolí a prestane

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, mierne pobolievanie podbruška je po operácii normálne. Ak bola odstraňovaná cysta vaječníka, je aj celkom možné, že sa Vám spustí v dohľadnej dobe menštruácia. Odsledujte si to.

Podobné otázky

  • Čo za tým je..?

    , Autor: Kik@

    Dobrý deň prajem,
    Pred rokom mi praskla cista na vaječníku a mala som tiež aj pleseň v pošve a mala som tie isté problémy ako aj teraz= vždy niekoľko dní po menštruácii krvacam a mam dostatok vytokov, občas slabé bolesti v podbruchu. Krvacanie a vytoky mam aj pravidelne počas plodných dní. Môže ísť znova o cistu?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, špinenie počas plodných dní sa môže vyskytovať, jedná sa o ovulačné špinenie, či krvácanie. Čo sa týka výtokov, pošva aj za normálnych okolností produkuje sekrét. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Problemy

    , Autor: simik1903

    Dobry den pan doktor, som skoro 7 tyzdnov po kyrete a stale spinim. Sice s prestavkami, ale spinim. Po kyrete som dostala az 4 injekcie na vypudenie zvyskov z maternice. Zevraj je uz cista. Hcg mi kleslo na 4 jednotky.
    Co moze byt za tym spinenim?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, špinenie 7 týždňov po zákroku nie je úplne v poriadku. Ak boli prítomné reziduá (zvyšky) v maternici, aplikáciou Metherginu nemuselo dôjsť k ich úplnému vypudeniu. Bez poznania výsledkov vyšetrení, USG nálezov, ako aj ďalších informácií a okolností zákroku sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Dlhší MS po MA

    , Autor: Eris

    Dobrý deň, mala som MA v 6tt+3 . Krvacanie sa spustilo samo a vyšlo vsetko, lekarka po kontrolnom sone (pred 3 týždňami) usúdila, ze maternica je čistá a netreba žiadne ďalšie čistenie . 4 týždne po potrateni - krvácaní som dostala prvú menštruáciu. Je normálna . Predtým som mávala MS 7 dni. Dnes je to 8.den a stále vychádza v maličkom množstve čerstvá krv, čiže nielen spinenie. Tak na 2-3 intimky denne. Je to este v norme? Nemam bolesti, pálenie , nic. Pri akom dlhom krvácaní/špinení mam uz vyhľadať lekára , ak ma nic neboli? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, podľa mňa je to ešte vrámci normy. Prvá menštruácia po potrate, bez čistenia dutiny maternice, môže byť všelijaká. Ak by ste však krvácali 10, 12, 14 dní, už to úplne v poriadku nemusí byť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • meškanie menštruacie

    , Autor: Misuls1232

    Dobrý deň.. začali sme sa snažiť tento mesiac o dieťa, menštruacia mi meška 4 dni, tehotensky test som mala negatívny, mam citlive prsia uz 12 deň a krče v podbrušku a dnes ma bolelo brucho ako lebx mala prisť ms a mala som len hnedý výtok s troškou krvy potom zase chvilku nič a ku večeru krvavy výtok neje to krv ako u menštruacie ale čista nez nejakych častic.. mam sa objednať k doktorke či mal este počkať..

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Tehotenstvo sa ale podľa opisu vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Vynechaná menštruácia

    , Autor: Sima121

    Dobrý deň chcem sa opýtať....už druhý mesiac užívam novú antikoncepciu Dienorette...predtým som užívala inú a momentálne som v tej 7 dnovej pauze..... poslednú tabletku som vzala v piatok....tak ako stále v pondelok nad ránom som dostala MS.... takú slabšiu ako stále na začiatku no trvala len jeden deň.....dnes je utorok a ja som už celý deň čistá....vôbec nič....preto by ma zaujímalo či to je poriadku.... poprípade sa to ešte rozbehne....alebo mám navštíviť svojho lekára???? Ďakujem Nováková

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, počas užívania hormonálne antikoncepcie môže byť krvácanie z vysadenia počas sedemdňovej pauzy iba vo forme aj jednodňového špinenia, či krvácania. Je to pomerne bežné. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.