• Tumor Ovária

    , Autor: Melagova

    Dobrý deň, v októbri mi diagnostikovali Tumor ľavého Ovária solídne cystický veľkosti 8x10cm a s drobným dermoidom na pravom ováriu, krv na markery len jedna hodnota trošku zvýšená -k tomu všetkému aj kvasinka.
    Operácia mala byť 1.12. ale kvôli kovid situácii operáciu zrušili.
    Žiaľ mi nevedia dať momentálne druhý termín operácie, odhadovaný je až niekedy v marci.
    Chcem sa prosím opýtať
    1. môžem mať sex do operácie, nie je tam riziko bolesti?
    2. Je možné, že tento cystický tumor je prevažne nezhubný ? Pretože mi to gyn. Napísal do spisu aj keď nebola operácia a hystologia. Nemôže sa tumor za ten čas ešte viac zväčšiť?
    -pytam sa pretože ma to dosť znepokojuje , vzhľadom k tomu , že netuším kedy tá operácia bude
    Ďakujem krásne.

    Dobrý deň, keďže sa jedná o tumor vaječníka nejasnej povahy, ktorý sa môže aj zväčšovať, preto sa za týchto okolností môže považovať ako subakútny stav a byť zahrnutý do operatívy. V súčasnej situácii je to však ťažké, záleží aj od pracoviska a momentálnej epidemiologickej situácie v danom zdravotníckom zariadení. Pohlavný styk mať môžete, ak Vám to nebude nepríjemné, či bolestivé. Nepoznám bližšie informácie, ani okolnosti nálezu, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.