Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,583 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Probiotiká

  , Autor: Domi225

  Dobrý deň pán doktor

  Rada by som si upravila mikroflóru v pošve. Brala som viacero probiotík, ale infekcia sa mi po roku vrátila. Je lepšie brať probiotiká perorálne ? Alebo ak máte nejaké recenzie aké probiotiká do pošvy sú podľa Vás najúčinnejšie? ( kojím) Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, perorálne užívané probiotiká sa do pošvy nedostanú a nemajú žiadny vplyv na pošvovú mikroflóru. Na trhu je viacero preparátov vaginálnych probiotík. Skúste si najprv realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne začnite s apilikáciou vaginálnych probiotík. Je vhodné si kúru vaginálnymi probiotikami realizovať aspoň 3 krát ročne.

Podobné otázky

 • Lactobacily

  , Autor: Kapia

  Dobrý deň, prosím vás, som v 20 tt a uzivam vag. Progestenalle kôli skrátenemu krčku. Vyšli mi z kultivácie lactobacili negat., Vraj by tam mali byť... Môžem si dat čipky gynimum keď si vecer vkladám progestenalle? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak si vaginálne probiotiká budete aplikovať ráno a Progestanelle večer, nemal by byť problém.

 • Odpoveď

  , Autor: inana1991

  Dobrý deň, v tehotenstve sú výtoky pomerne časté. Ak ste s tým však mali problémy už pred tehotenstvom, realizoval by som výtery na mykoplazmy, ureaplazmy, chlamýdie a trichomonas vaginalis. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

  Toto ste mi napísali ako odpoveď a ja by som vám chcela na to odpovedať....
  Mne vytery robili už všemožne presne neviem či také ako ste vy napísal ..ale pri poslednom výtere som mala všetko v poriadku a výtoky sa mi aj tak vracajú.. ale že neustále s jedno dvoj dnovými pauzami ...priateľom neviem či to bude keďže používame ochranu...mali by sme podľa vás aj tu zmeniť? Ale či spíme spolu s ochranou alebo bez stále je to rovnaké....
  Ublíži to nejako môjmu tehotenstvu ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa nejedná o patologický výtok, tehotenstvu to neublíži. Ak boli výsledky výterov negatívne, skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizovať aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Pošva produkuje výtok aj vplyvom mechanického dráždenia, nevylučujem aj vplyv latexu z prezervatívu. Počas liečby skúste pohlavne abstinovať. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Infekcia

  , Autor: Anika96

  Dobrý deň, pravdepodobne mám kvasinkovú infekciu aspoň si to myslím ... u gynekológa som bola predpísal mi macmirror krém no infekcia sa opätovne po 2 týždňoch opäť vrátila. Mám strašné nepríjemné svrbenie hlavne v noci. Neviete mi nejako účinne pomôcť? Termín u gynekológa mám až ďalší týždeň :/

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Obmedzte sladké jedlá. Kúpte si voľnopredajné vaginálne tablety, napríklad Canesten, a po ich doužívaní si realizujte kúru vaginálnymi probiotikami. Najúčinnejšie bude navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy a na základe vaginálneho nálezu predpíše skusmo vhodný antimykotický, prípadne kombinovaný antibiotický preparát.

 • Canesten mastička

  , Autor: Mufinka1987

  Dobrý deň,chcela by som sa opýtať či postupujem správne. Boli sme sa s dcérkou kúpať na kúpalisku. Zhruba po 3-4 dňoch som si všimla slabý bezfarebný nezapáchajuci výtok z pošvy ( dcérka má 4 roky ) a troška ju má červenú. Nesťažuje sa na bolesť, svrbenie. Natieram jej Canesten mastičkou,robím jej sedacie kúpele v repiku a kúpila som jej Lactacyd gril. Zvažujem kúpu ešte probiotík.
  Je to dostačujúce alebo by ste mi ešte niečo doporučili.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myslím si, že liečba je adekvátna. Čo sa týka probiotík, klasické probiotiká na pošvovú mikroflóru nemajú vplyv a vaginálne probiotiká, ktoré by boli vhodné, u štvorročného dieťaťa veľmi neviete použiť. Odsledujte to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností je v tomto veku vhodnejšie navštíviť pediatra, prípadne detského gynekológa.

 • Biely vytok

  , Autor: LaVra

  Dobrý deň, mám otázku, mám veľmi biely výtok, podbursko ma nebolí, pocit pálenia pri močeni mám len občas, nechcem čítať google a všetko okolo toho, konzistencia výroku je skôr taká hustejšia ale je toho naozaj veľa.. teraz už až tak nie ale asi dva týždne dozadu toho bolo vela.. skúšala som aj Canesten Gyn tabletu a masticku.. ale výtok síce je stále biely ale nie je ho az tak vela, napríklad pri pohlavnom styku občas cítim taký jemný pach.. bojím sa čo to môže byť viete mi poradiť prosím?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pošva aj za normálnych okolností produkuje sekrét, ktorý môže byť belavej farby. Nemusí sa jednať o patológiu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Skúsiť si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom. Odsledujte si to. Vhodná je aj kúra vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.