• Nízka váha plodu

    , Autor: Rjassova

    Dobrý deň pán doktor. Chcela by som vedieť aj váš názor na môj stav. Som v 32 týždni tehotenstva. V piatok ma hospitalizovali nakoľko bábätko malo nízku váhu na svoj týždeň cca 1366g. Dostala som Magneziove infúzie, vybrala 4 injekcie kortikoidov na Dozretie pľúc a užívam aj Magneziove tablety. Monitor mám v poriadku a aj prietoky. S mužovej strany sú gény na malé bábätká. Aj moja prvá dcéra mala váhu 2650g. Lekári mi píšu do papierov že mám hypoxii plodu a ja sa bojím aby dieťatko nebolo choré. Posielam vám nlaj nález zo sona :
    BPD 75
    HC280
    AC 259
    FL 51
    AU Pi 0,9
    AU RI 0,59
    ACM RI 0,7
    CPR 1,66

    Si tie výsledky až tak zle alebo sa mám ukľudniť ? Ďakujem za skorú odpoveď.

    Dobrý deň, len na základe uvedených hodnôt prietokov sa nedá jednoznačne vyjadriť, podľa uvedených hodnôt sa však nejedná o hypoxiu plodu. Podľa opisu Vám bola podaná všetka potrebná liečba. Neznervózňujte sa zbytočne. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná.