• Menštruácia a výtoky

    , Autor: KlaudiaKika

    Dobrý deň. Chcela by som sa len opýtať. Mám 16 rokov ale menštruáciu už takmer 6 rokov. Je veľmi nepravidelná, je to ešte v poriadku? A ďalšia otázka, keď nemám menštruáciu mám celý "voľný" čas výroky, bez prestávky. Niekedy aj žlto zelený, niekedy priesvitný, biely, mení sa to každý deň. Mala by som zájsť ku gunekológovi? Ďakujem veľmi pekne. Prajem pekný deň.

    Dobrý deň, áno, menštruácia môže byť nepravidelná aj vo vyššom veku. Výtoky sú pomerne bežné. Žltozelený výtok nemá byť, to si odsledujte. Priesvitný, či belavý výtok je v poriadku. Odsledujte si to. Ak ste ešte nemali pohlavný styk, vyšetrenie u gynekológa je obmedzené. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte obvodného gynekológa.