• Mykoza po ANTB.

    , Autor: Zuzlik0907

    Dobry den, chcela by som poradit.
    Mala som uro zapal na ktory som mala antb. Ciphin. Po douzivani sa objavila mykoza. Vkladala som 6 tabliet Clotrimazalu 100mg, plus canesten krem som aplikovala von.Celkovo cca 8 dni. Mykoza zmizla. Potom prisiel menzes. Po nom som si aplikovala gynophilus probiotika ale po par dnoch mam opat mierne palenie, svebenie a vchod posvy taky “belavy”. Prosim viete mi povedat kde bola chyba ci by mala liecba trvat dlhsie na riadne doliecenie? Tablety + krem. Pripadne mi poradit naozaj dobre vaginalne probiotika?
    Mykozu som mala naposledy pred tromi rokmi, od vtedy som mala pokoj a az teraz po antibiotickej liecbe sa objavila opat. Dakujem

    Dobrý deň, skúste si realizovať aj vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Ak došlo u Vás k vzniku vaginózy po užívaní antibiotík, párdňové užívanie vaginálnych probiotík nevyrieši problém. Je potrebné ich aplikovať v kúrach a dlhodobejšie. Preparátov je naozaj veľa. V lekárni Vám budú vedieť lepšie poradiť. Nemám jeden obľúbený preparát vaginálnych probiotík. Každej žene vyhovuje niečo iné.