• Druhé tehotenstvo

    , Autor: Hskxkns

    Dobrý deň P. Doktor. Chcela by som sa spýtať na pár otázok. V roku 2017 som porodila predčasne. Znova mi to hrozí momentálne som v prebiehajúcom 20 týždni. Chcem sa však spýtať nakoľko už jedno dieťa mám a nemá kto s ním byť som nútená byť doma a odmietnuť hospitalizáciu ak by bola potrebná ako pri prvom. Mám možnosť odmietnuť hospitalizáciu a zostať doma alebo je to niečím stanovené? Hrozí za to niečo ak by som hospitalizáciu odmietla a nedajbože potratila alebo porodila znovu predčasne? Žiaľ niekedy si človek situáciu nevyberá a takisto ak by to bolo potrebné ísť do nemocnice tak dcéru so mnou nepustia. Nemala by kde byť. Pomoc nemám naozaj od nikoho

    Dobrý deň, pacient má právo odmietnuť akúkoľvek starostlivosť, či hospitalizáciu. Aj napriek tomu, že úplne chápem Vaše okolnosti, my lekári musíme byť v prípade, že sa niečo stane chránení. Zodpovednosť preto pri odmietnutí starostlivosti preberáte za seba aj plod vy.