• Placenta acreta

    , Autor: Bibulinka

    Dobrý deň pán doktor. Chcela by som sa opýtať mám za sebou dva potraty v 10 tt cca a jeden predčasný pôrod v 22t bábo nezachranili. Mám v poriadku genetické testy infektokogiu aj hematologiu. Ešte ma čaká laparoskopicke vyšetrenie maternice a vaječníkov, a vyšetrenie syndrómu lepivych doštičiek, a aj štítna žľaza je v poriadku.. s posledného pôrodu výsledky histologie zistili že som mala placentu acretu a že by sa to stalo aj tak. Je možné že aj tie dva potraty predtým spôsobilo niečo také. Lebo ja už fakt neviem kde je problém. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď .

    Dobrý deň, porucha placentácie môže mať negatívny vplyv na tehotenstvo, takto sa však nedá jednoznačne potvrdiť ani vylúčiť príčinu. Je vhodné ešte doplniť spomínané vyšetrenia.