• Cysta a PCO

    , Autor: Nata123

    Dobrý večer pán doktor, prosím Vás o radu. Mám 27 rokov. 3 roky som pre polycysticke vaječníky užívala HAK, mám aj hepertyreozu, zvýšené ochlpenie v oblastí hornej pery. Nepravidelný MC. V júli/2020 som ju vysadila nakoľko s manželom chceli by sme bábätko. November mi MC prišiel 37 den a hrozna bolesť s tym spojena. Tohto mesiaca mi este neprišla 33. deň a stále nič. Zašla som k svojmu dr. nakoľko mala som bolesti v podbrušku na pravej strane až do oblasti drieku. Pán doktor zistil že mam cystu na pravej strane do 7 cm. Odporúčal ma na operáciu odstránenia tejto cysty. Preto mi dali aj injekciu na vyvolanie MC. Prosím Vás, cysta sa nedá inak zmenšiť, alebo nepraskne sama a nevstrebe sa
    po MC. Ďakujem pekne za radu, prípadne odporúčanie. Pekný večer.

    Dobrý deň, cysta takejto veľkosti už sama s najväčšou pravdepodobnosťou nepraskne a bude ju treba odstrániť operačne a zhistologizovať. Po menštruácii sa dá ultrazvukovo skontrolovať pretrvávanie cysty. Zmenšiť ani odstrániť sa cysta takýchto rozmerov inak nedá.