• Gynekologických problém

    , Autor: Niky1111

    Dobrý večer. Môj lekár po odobrati vzoriek a opísaných ťažkostiach (pálenie, výtok a občasné pichanie, bolesť, ) mi nasadil Macmiror complex s tým ze výsledok je enterococcus faecalis, nepomohlo potom zase macmiror plus atb Medofloxine. Prosím vás je to adekvátna liečba týmito atb? Mam autoimunitne ochorenie nechcem sa dopovat liekmi, vraj sa tej baktérie nedá ani zbaviť? Prosím poraďte tento problém mám už dlhšie a niekedy to je na nevydrzanie. Môže mi táto baktéria spôsobovať až takéto ťažkosti ? vopred ďakujem.

    Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o bakteriálnu vaginózu, teda o porušenie vaginalnej mikroflóry, ktoré sa spolu s poklesom imunity, infekciou a opakovaným preliečovaním antibiotikami môže prehlbovať a spôsobovať nepríjemné ťažkosti, ktoré neustupujú ani po preliečení. Odporúčam realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, veľmi dôležité je užívanie vaginálnych pribiotík, dodržiavanie hygieny a pohlavnej zdržanlivosti počas liečby. Spomínaná baktéria je normálnou súčasťou črevnej mikroflóry, ale vyskytuje sa aj v pošve, kde však pod kontrolou laktobacilov nerobí problémy.