Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,768 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Bolesti

    , Autor:

    Dobrý deň, beriem HAK cca od januára,pred tým som mala vnutromaternicove teliesko,som po dvoch deťoch. Pri prechode na hak som mala prvé mesiace nepravidelnej akú menštruáciu,ale posledné mesiace bola ok. Pravidelne sa objavilo aj krvácanie počas pauzy. Až tento mesiac som počas 7 daňovej pauzy nekrvacala, aj keď si myslím,že tehotenstvo je vylúčené ( beriem pravidelne s hodinovou presnosťou, raz sa stalo,že som tabletku zabudla,ale následne som sa chránila aj inak po dobu 7 dní) trocha som sa zľakla toho vynechania(sex s manželom máme pravidelne,aj pocas pauzy po skončení menzesu) , momentálne som začala nový blister (8dni) tehotná snáď nie som (???) , Problém prišiel az dnes ,bola by som rada, za akúkoľvek radu.. pocas sexu, neviem či bol naruzivejsi, nepripadalo mi to tak ma začalo neznesiteľne bolieť podbrušku, až natoľko,že sme v sexe ani nemohli pokračovať, následne som musela zostať v posteli asi 2 hodiny,kým som sa vôbec vedela postaviť, spodné brucho som mala úplne sfuknute, bolelo aj na dotyk, pomohla mi až jemná masáž s krémom. Po cca tých dvoch hodinách postupne bolesť odchádzala ale striedalo sa to s bolesťou krízou a vystrelujúcou bolesťou do konečníka..teraz večer mi je už lepšie, zdá sa mi,že aj brucho sa mi trocha sfuklo dole,ale bolesť stále cítim,aj keď je to už oveľa lepšie ako poobede. Mohlo to byt spôsobené sexom samotným? Intenzívnejším a hlbším vnikom?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo málo pravdepodobné. Krvácanie z vysadenia sa nemusí stále dostaviť, nie je to nič nezvyčajné. Pri dynamickejšom pohlavnom styku môže dôjsť za istých okolností k vniknutiu nadmerného množstva vzduchu cez maternicu a vajíčkovody do dutiny brušnej, čo by vysvetľovalo Vaše ťažkosti. Takto sa však neviem objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Špinenie

    , Autor:

    Dobry den pan doktor. Uz 3. mesiac cca tyzden pred menstuaciou mam bledohnedy vytok (bez krvi). Pozorujem ho cca par dni, potom prestane a nastupuje menstruacia. Co to moze znamenat? (Tehotenstvo vylucene). Teraz mam tiez par dni pred menstuaciou, bolest prs, vytok. Dalsiu menstruaciu mam mat 23.9.
    Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, môže sa u Vás jednať aj o ovulačné špinenie, za predpokladu, že máte ovuláciu posunutú. Príčin však môže byť viacero. Spomínané bolesti a výtok môžu byť súčasťou predmenštruačného syndrómu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Pomoc

    , Autor:

    Dobrý deň s manželkou sme mali nechranenom sex pred týždňom včera som naska na toaletní papieri krv jasnú....a bolesti krížov a podbruska...viete mi povedať čo to je ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Bolesť v podbrušku, vyrážky a svrbenie

    , Autor:

    Dobrý deň, mám opakovane ten istý problém. Približne na 17-20 deň cyklu mám silné bolesti v podbrušku (rovnako ako pri ovulácii, ktorú ale zvyknem mať normálne na cca 14. DC). Deň na to bolesť postupne ustáva, ale začnem mať silnejší výtok (bez sfarbenia a zápachu) a pridá sa svrbenie a malé pysky a okolie je posiate malými červenými bodkami a niekedy cítim aj mierny opuch. Ten priebeh je stále presne taký istý, tak keď pocítim tú silnú bolesť a je to pár dní po ovulácii, už viem čo ma čaká. Stáva sa mi to aj 3-4 krát do roka. Bola som s tým problémom párkrát u gynekológa, ale v podstate mi nijak nepomôže. Výter je vždy v poriadku, sono tiež a jemu to pripadá len ako silná ovulácia. No mne je to veľmi nepríjemné, lieky na mykózu nezaberajú a väčšinou sa to vyrieši až tým, že dostanem menštruáciu, tak to počas nej zmizne. Z čoho to podľa Vás môže byť? Aké vyšetrenie by som mohla ešte absolvovať? A je možné že to je z ovulácie? Alebo je možné, že mám občas ovuláciu dvakrát počas jedného cyklu a vtedy sa objavia tie problémy? Ďakujem pekne za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, podľa opisu je pravdepodobné, že ťažkosti sú spôsobené hormonálnymi výkyvmi, ktoré majú kožný prejav. Zaujímavé je, že sa to u Vás vyskytuje sporadicky. Ovulačný a menštruačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré na seba nadväzujú. Môže sa však stať, že prejdú dva ovulačné cykly počas jedného menštruačného, je to málo pravdepodobné, ale vylúčiť sa to nedá. Skúsiť môžete aplikáciu voľnopredajných intímnych gélov, či krémov. Za úvahu by mohlo stáť užívanie hormonálnej antikoncepcie.

  • Hnedý výtok

    , Autor:

    Dobrý deň
    Užívam antikoncepciu syrmiu už približne rok.
    Teraz sa mi stalo že som mala hnedý výtok asi 3 dni. Najprv som si myslela, že je to preto lebo pred 3 dňami som si dala tabletku až na druhý deň a potom v ten deň mi zacal ten výtok. Tabletky užívam pravidelne, aj cez ten hnedý výtok ich užívam pravidelne ale teraz je namiesto hnedého vytoku aj krv. Bolesti nemám žiadne, tehotná nie som, robila som si test večer aj ráno. Ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak ste sa opozdili v užití tabletky o viac ako 12 hodín, je to jedna z možných príčin zašpinenia a je potrebné nasledujúci týžden používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm). Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

  • Menzes

    , Autor:

    Dobrý deň chcem sa spýtať..užívam duphaston od 16.dna ... desať dní...douzivala som poslednú tabletku v nedeľu...kedy by mal prísť menzes...lebo po menzesi mám volať doktorovi...ale zatiaľ nič...na desiaty deň som mala večer hnedý výtok ale iba málinko....a tak isto včera večer ale iba taký hlien do hnedá ale tak isto málinko..minimum...vaječníky ma bolia....duphaston mi bol naordinovaný lebo som dlho krvácala.....minulý mesiac som užívala norethisteron dva týždne..menzes mi došiel na tretry deň...ale mala som pri užívaní silné bolesti podbrušku..tak mi dal doktor vyskúšať duphast....mám 49 rokou..ďakujem...

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, k menštruácii by malo dôjsť do 3 - 4 dní. Záleží od viacerých okolností a pravidelnosti menštruačného cyklu. Ste vo veku, kedy už nemusí byť menštruačný cyklus pravidelný. Odsledujte si to. Ak ste mali cyklus doteraz pravidelný, ak nedôjde k menštruácii do týždňa, kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.